رمز ارز ملی در کشورهای مختلف

اشتراک با دوستان

رمز ارز ملی مفهومی است که اخیرا در حکومت ها مطرح شده و هر حکومت متناسب با وضع اقتصادی و سیاسی خود رمز ارز ملی را طرح ریزی می کند. اغلب رمز ارزهای ملی دارای پشتوانه بوده و نوعی استیبل کوین محسوب می شود که در ادامه حکومت های مختلف از لحاظ برنامه رمز ارزی بررسی می شوند.

 

رمز ارز چیست؟

رمز ارز  یا همان ارز دیجیتال نوعی سرمایه دیجیتالی است که چند سالی پا به عرصه اقتصاد جهانی گذاشته است. رمز ارز ها به مدد فناوری بلاک چین قابلیت های جدیدی را به همراه دارند. افزایش شفافیت و سرعت تراکنش، افزایش اثربخشی و کارایی سیستم های مالی و کاهش هزینه در پرداخت‌ها برخی از مزیت های روز افزون این سرمایه نوین است که پیش بینی می شود تا چند سال آینده در رقابت با سیستم مالی کنونی پیروز شوند.

 

رمز ارز ملی در کشورهای دیگر

هر کشوری با توجه به شرایط اقتصادی و سیاسی خود تلاش می کند از این فناوری نوین بیشترین بهره را ببرد.

ونزوئلا پیشرو در رمز ارز ملی و یکی از کشورهای آمریکای جنوبی است که به شدت با سیاست های ایالت متحده مخالف است. این مخالفت باعث تنش های سیاسی و در نتیجه تحمل تحریم های اقتصادی از جانب آمریکا شده است. به دلیل همین تحریم ها، تورم در این کشور به شدت بالا و صادرات نفت به کمترین مقدار خود رسیده است. سال گذشته رئیس جمهور ونزوئلا از برنامه رمز ارز ملی خود با نام پترو پرده برداشت. پشتوانه هر واحد از این ارز، یک بشکه نفت ونزوئلا اعلام شد. چند ماه گذشته ارز پترو رونمایی شد اما توسط ترامپ تحریم گردید. به همین دلیل صرافی های بین المللی از ثبت آن خوداری کردند که ارزش واقعی خود را پیدا نکرد. اخیرا رئیس جمهور ونزوئلا برای جبران این تحریم پیشنهاد داد که اعضای اپک برای خرید و فروش نفت از رمز ارز پترو استفاده کنند.

پیشنهاد نویسنده:”وقتی که ونزوئلا تحریم های آمریکا را با ارز دیجیتال petro دور می زند

کشورهای دیگر نیز بر اساس نیاز خود به بحث رمز ارز ملی پرداخته اند. کشور سوئد نیز برای اهداف خود رمز ارز ملی خود را راه اندازی می کند. ای کرون (Ekrona) رمز ارز ملی سوئد با هدف افزایش کارایی و امنیت در سیستم مالی ایجاد شده است. روسیه نیز رمز ارز ملی خود را با نام کریپتو روبل (cryptoruble) برای تسهیل روابط تجاری با هم پیمان های خود راه اندازی کرده است. صحبت هایی هم درباره رمز ارز ترک کوین (Turkcoin) در میان دولتیان ترکیه به گوش می رسد.

ایران هم با وجود وزیر جوان ارتباطات و فناوری اطلاعات از این قافله عقب نمانده و یک سالی است که از برنامه های دولت و مجلس درباره رمز ارز ملی ایران با پشتوانه ریال و نام احتمالی تومان کوین خبرهایی به گوش می رسد. اما هنوز قانون یا دستورالعمل رسمی در این باره منتشر نشده است.

 

مطالب پربازدید:

 

کانال تلگرامی آرمانکس

 

 

 

 

One thought on “رمز ارز ملی در کشورهای مختلف

  1. با سلام . انتشار اطلاعات درست . مطمئن توسط شما به آگاهی بیستر مخاطبان کمک شایانی می کند . انشاالله پایه و اساس کار و فکر شما پیشرفت و قبول ارز دیجیتال ملی و همپیمانان کشورمان شود و همیشه بیاد داشته باشیم که گرگ صفتان هیچگاه دوستان مردم ما نیستند و باید راهمان را بدرستی و در قالب یک ملت بزرگ و آزادیخواه ادامه دهیم و گول زورمندان غرب را نخوریم . در طول تاریخ هیچگاه ملت ما به اندازه امروز به شناخت دوست از دشمن قادر نبوده است . انشاالله جوانان برومندمان بتوانند کشورمان را در دنیا به پیشرفت برسانند .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *