نون ماینرها آجر می شود/افزایش حساسیت شرکت توزیع برق

اشتراک با دوستان

در پی افزایش نرخ برق برای مشترکان پر مصرف، مدیرعامل شركت توزيع نيروي برق تبريز  از آسیب ناشی از دستگاه های استخراج ارز دیجیتال به شبکه برق کشور، ابراز نگرانی کرد.

به گزارش روابط عمومی شركت توزيع نيروي برق تبريز، عادل کاظمی مدیرعامل این شرکت از احتمال سو استفاده از تعرفه برق صنعتی برای استخراج ارز دیجیتال خبر داد و گفت:

با بررسي هاي انجام شده در خصوص تعرفه‌هاي صنعتي، مشخص شده است 18 درصد مصرف انرژي، نسبت به سال گذشته افزايش يافته است، اين در حالي است كه فعاليت صنايع نسبت به سال هاي مشابه رشد قابل ملاحظه اي نداشته است.

کاظمی ضمن اشاره به مصرف برق دستگاه ماینینگ گفت:

دستگاه هاي ماينر (توليد ارز ديجيتال) داراي توان مصرفي برق در رنج هاي مختلف تا چندين كيلووات مي باشند كه كاربران اين دستگاه ها بطور عمده با استفاده از انشعابات غيرمجاز و با استقرار تجهيزات در كارگاه ها اقدام به انشعاب گيري از شبكه فشار ضعيف مي‌كنند.

مدیرعامل شركت توزيع نيروي برق تبريز از آسیب ناشی از دستگاه های ماینینگ ابراز نگرانی کرد و افزود:

استمرار اين وضعيت و بالا رفتن مصرف انرژي در نقاط مختلف شبكه باعث اختلال و آسيب ديدگي شبكه برق و بروز مشكلاتي در تداوم برق رساني خواهد شد. استفاده از انشعابات غيرمجاز باعث افزايش تلفات انرژي و افت ولتاژ براي مشتركين واقعي مي‌شود.

وی ضمن یادآوری ایام پیک مصرف برق در تابستان پیش رو گفت:

با توجه افزايش دماي هوا، مصرف بالاي اين دستگاه ها در كنار استفاده از وسايل سرمايشي، شهروندان و شركت برق تبريز را با مشكلات جدي مواجه مي كند. 

کاظمی از شرکت توانیر خواستار شد که طرحی ویژه مصرف استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال ارائه کند تا  از سوء استفاده هاي غيرقانوني جلوگيري شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *