نون ماینرها آجر می شود/افزایش حساسیت شرکت توزیع برق

عادل کاظمی / استخراج ارز دیجیتال
اشتراک با دوستان

در پی افزایش نرخ برق برای مشترکان پر مصرف، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز  از آسیب ناشی از دستگاه های استخراج ارز دیجیتال به شبکه برق کشور، ابراز نگرانی کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تبریز، عادل کاظمی مدیرعامل این شرکت از احتمال سو استفاده از تعرفه برق صنعتی برای استخراج ارز دیجیتال خبر داد و گفت:

با بررسی های انجام شده در خصوص تعرفه‌های صنعتی، مشخص شده است 18 درصد مصرف انرژی، نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، این در حالی است که فعالیت صنایع نسبت به سال های مشابه رشد قابل ملاحظه ای نداشته است.

کاظمی ضمن اشاره به مصرف برق دستگاه ماینینگ گفت:

دستگاه های ماینر (تولید ارز دیجیتال) دارای توان مصرفی برق در رنج های مختلف تا چندین کیلووات می باشند که کاربران این دستگاه ها بطور عمده با استفاده از انشعابات غیرمجاز و با استقرار تجهیزات در کارگاه ها اقدام به انشعاب گیری از شبکه فشار ضعیف می‌کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز از آسیب ناشی از دستگاه های ماینینگ ابراز نگرانی کرد و افزود:

استمرار این وضعیت و بالا رفتن مصرف انرژی در نقاط مختلف شبکه باعث اختلال و آسیب دیدگی شبکه برق و بروز مشکلاتی در تداوم برق رسانی خواهد شد. استفاده از انشعابات غیرمجاز باعث افزایش تلفات انرژی و افت ولتاژ برای مشترکین واقعی می‌شود.

وی ضمن یادآوری ایام پیک مصرف برق در تابستان پیش رو گفت:

با توجه افزایش دمای هوا، مصرف بالای این دستگاه ها در کنار استفاده از وسایل سرمایشی، شهروندان و شرکت برق تبریز را با مشکلات جدی مواجه می کند. 

کاظمی از شرکت توانیر خواستار شد که طرحی ویژه مصرف استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال ارائه کند تا  از سوء استفاده های غیرقانونی جلوگیری شود.

۰ Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?