به فصل آلتکوین ها نزدیک می شویم

اشتراک با دوستان

چند ماه گذشته برای آلتکوین ها به‌سختی گذشته است. زمانی که آلتکوین ‌ها را در برابر بیت کوین قرار می‌دهیم، بیشتر متوجه این دوران سخت می‌شویم و کاهش قیمت زیادی را مشاهده می‌کنیم. در حال حاضر بیت کوین بر بازار رمز ارز چیره شده و بیش از 64 درصد ارزش بازار را به خود اختصاص داده است. بااین‌حال، مدیرعامل بزرگ‌ترین صرافی دنیا یعنی بایننس، معتقد است که فصل آلتکوین بعدی، تأثیرات مثبتی بر آلتکوین‌ها خواهد گذاشت و کاربرانی بالفعل از آن حمایت می‌کنند.

صنعت رمز ارز در وضعیت بهتری قرار دارد

احتمالاً یکی از سؤالاتی که ذهن جامعه‌ی رمز ارزی را به خود مشغول کرده این است که فصل آلتکوین بعدی چه موقع خواهد بود. درهرصورت، در چند ماه گذشته بیت کوین توانسته قدرت بیشتری در بازار بدست آورد، و در مقابل بسیاری از رمز ارز های جایگزین آسیب دیده و ارزش خود را از دست داده‌اند.

زمانی که این مقاله در حال نوشتن است، بیت کوین 6/64 درصد از بازار را به خود اختصاص داده است. چنگ‌پنگ ژائو مدیرعامل بایننس که معتقد است فصل آلتکوین بعدی با فصل آلتکوین گذشته که در سال 2017 رخ داد بسیار متفاوت خواهد بود، در پیامی چنین گفت که:

تفاوت میان فصل آلتکوین سال 2017 و فصل آلتکوین بعدی بسیار است و تنها به مقاله‌های سفید محدود نمی‌شود. در این فصل آلتکوین محصولات و کاربرانی واقعی وجود خواهند داشت. به‌طورقطع، این آلتکوین های جدید همچنان ریسک‌هایی برای سرمایه‌گذاری خواهند داشت، اما آنچه می‌دانیم این است که صنعت درحال‌حاضر، بسیار سالم‌تر است.

آنچه ژائو در این پیام به آن اشاره کرد، مربوط به اتفاقی است که در فصل آلتکوین سال 2017 رخ داد. در آن زمان پروژه‌های مختلف بدون آنکه محصولی واقعی به بازار عرضه کنند، شروع به جذب سرمایه کردند و بازار آن زمان دیوانه‌وار عمل می‌کرد. درواقع، در آن سال شرایط و جو به‌گونه‌ای بود که ICO ها میلیون‌ها دلار در روز جمع‌آوری می‌کردند. این درحالی بود که در مدت کوتاهی بعد از آن، اکثر پروژه‌ها شکست خوردند.

همان‌طور که چنگ ژائو گفت، در این فصل آلتکوین دیگر چنین اتفاقی رخ نخواهد داد. چرا که صنعت رمز ارز به بلوغ بیشتری رسیده و افراد نیز دیگر در برابر پروژه‌های این چنینی فریب نمی‌خورند و محتاط‌تر عمل می‌کنند.

امید به بهبود وضعیت آلتکوین ها

اگر بخواهیم نگاه عمیق‌تری به بازار داشته باشیم، می‌بینیم که بیت کوین نیز در چند هفته‌ی گذشته نشانه‌های کوچکی از افت نشان داده است. البته همان‌طور که پیشتر اشاره کردیم، درحال‌حاضر بیت کوین بیشترین سهم بازار را به خود اختصاص داده است.

به بیانی دیگر، در دو هفته‌ی گذشته، بیت کوین حدود 2 درصد از سهم بازار خود را به آلتکوین‌ها داده است.  همچنین باید به این نکته اشاره کرد که تقریباً بیشتر آلتکوین‌ها در حال افزایش سهم خود در بازار هستند و این رشد کاملاً قابل‌مشاهده است.

فصل آلتکوین

باید منتظر ماند و دید که آیا این ضعف موقتی در وضعیت بیت کوین می‌تواند به بهبود شرایط آلتکوین ها کمک کند یا خیر. البته اگر پیش‌بینی چانگ‌پنگ ژائو نیز به حقیقت برسد، در آن صورت باید منتظر تغییراتی اساسی در بازار رمز ارزها باشیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *