تاریخ عرضه اولیه بعدی در بایننس اعلام شد : آیا باید در آن سرمایه‌گذاری کرد؟

اشتراک با دوستان

صرافی بایننس، از عرضه اولیه صرافی IEO بعدی در بایننس خبر داد. این IEO برای شرکت Band Protocol است.  در این IEO، سرمایه‌گذاران می‌بایست پیش‌ازتاریخ شروع عرضه اولیه صرافی، به مدت 30 روز توکن BNB را در حساب خود نگاه دارند.  عرضه اولیه صرافی پیشین که بر روی پلتفرم بایننس اجرا شد، Perlin نام داشت که در جمع‌آوری سرمایه نیز چندان موفق نبود. این موضوع باعث شده تا کاربران برای شرکت در  IEO بعدی بایننس و نگه‌داری توکن BNB چندان مشتاق نباشند.

IEO بعدی در بایننس

شرکت Band Protocol به دنبال آن است تا برای زنجیره‌های بلوکی عمومی به پروتکلی لایه 2 تبدیل شود. برطبق این اعلامیه، Band Protocol از یک مدل منحصربه‌فرد چند توکنی ساخته شده، و البته به‌خاطر مکانیسم استیکینگ خود باعث می‌شود اطلاعات بدون هیچ تغییری، آزادانه در اختیار افراد قرار گیرند. این پلتفرم داده‌هارا روی زنجیره قرار می‌دهد، و در مقایسه با پروتکل‌های دیگر، راه‌حل‌هایی ارزان‌تر و سریع‌تر ارائه می‌کند.

یکی از الزامات شرکت در IEO بعدی بایننس این است که افراد، توکن بایننس را به مدت 30 روز تا قبل از شروع IEO در حساب خود نگاه دارند. پیشتر نیز، بایننس برای شرکت در IEO، برای کاربرانش شروطی مشخص کرده بود. برای مثال در IEO پرلین، افراد می‌بایست به ارزش 500 دلار در حساب خود نگاه می‌داشتند که البته بعدتر آن را به 300 دلار کاهش دادند.

شرط دریافت بلیت برنده برای IEO بعدی در بایننس نیز همچون قبل است. اگر کاربر بتواند 500 توکن BNB را به مدت 30 روز نگاه دارد، می‌تواند 10 بلیت لاتاری دریافت کند. تعداد کل بلیت‌هایی که در این عرضه اولیه صرافی مشخص‌شده، 19500 است که از IEO قبلی نیز بیشتر است. این لاتاری قرار است در 17 سپتامبر شروع شود، و احتمالاً توکن‌ها نیز فردای آن روز برای معاملات عرضه می‌شوند.

آیا باید در IEO بعدی بایننس شرکت کرد؟

همان‌طور که گفته شد، IEO قبلی بایننس پرلین (Perlin) نام داشت. افرادی که می‌خواستند در این عرضه اولیه صرافی شرکت کنند، می‌بایست قبل از شروع IEO، به مدت 15 روز مقدار مشخصی توکن BNB در حساب خود نگاه می‌داشتند. اتفاقی که در آن زمان افتاد این بود که، در آن دو هفته قیمت توکن بایننس تقریباً 10 درصد افت پیدا کرد. بیایید ببینیم در آن زمان چه اتفاقی افتاد.

در تاریخ 8 آگوست، اولین روزی که کاربران قرار بود توکن BNB داشته باشند، این توکن 30 دلار ارزش داشت. این یعنی، برای آنکه افراد بتوانند هر 10 بلیت لاتاری را بگیرند، تقریباً 15 هزار دلار هزینه کرده‌اند. در پایان 15 روز، با حساب کاهش ده درصدی قیمت بایننس، افراد 1500 دلار از دست داده بودند. یعنی اگر فرد هیچ بلیتی برنده نمی‌شد، 1500 دلار ضرر کرده بود. البته باید گفت که اکثر کاربران نیز چنین شرایطی داشتند، چراکه تنها 5 درصد از افراد برنده شدند.

درصورتی‌که کاربران برنده می‌شدند نیز، سود بدست آمده 5 برابر بیشتر بود. به این معنا که در ازای هر بلیت 2500 دلار بدست می‌آوردند. زمانی که 500 دلار اولیه را از این میزان کم کنید، خواهید دید که درواقع در ازای هر بلیت 2000 دلار به فرد داده می‌شد. و زمانی که 1500 دلار ناشی از افت ارزش بایننس را نیز کسر کنید، مبلغ باقی‌مانده بسیار کم خواهد شد.

البته، نمی‌توان گفت که شرایط IEO گذشته، در IEO بعدی بایننس نیز تکرار خواهد شد. درهرصورت، با توجه به نتایج ناامیدکننده‌ی گذشته، به‌نظر نمی‌رسد که افراد برای سرمایه‌گذاری در IEO بعدی بایننس، آن‌هم برای مدت طولانی 30 روز، چندان مشتاق باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *