کمک آمریکایی ها به کره شمالی برای توسعه صنعت رمز ارز

اشتراک با دوستان

اخیراً نیروهای پلیس ایالت متحده خبری درمورد دستگیری آقای ویرجیل گیریفیث اعلام کردند. به گفته‌ی نیروهای امنیتی این فرد به تازگی سفری به کره شمالی داشته و تلاش کرده نحوه‌ی دور زدن تحریم‌ها را با استفاده از رمز ارزها و زنجیره بلوکی آموزش دهد.

بنا بر خبری که به‌تازگی منتشر شد، نیروهای امنیتی گریفیث 36 ساله را در فرودگاه بین‌المللی لس‌آنجلس دستگیر کردند. این دستگیری به دلیل تخطی و نقض قانون اختیارات اضطراری اقتصادی (IEEPA) بود. به گفته‌ی مسئولین، مجازات چنین جرمی حداکثر تا 20 سال زندان است. جیوفری برمن در بیانیه‌ای اعلام کرد:

ویرجیل گریفیث اطلاعات فنی مهمی به کره‌ی شمالی ارائه کرده و این اطلاعات می‌تواند به پولشویی و دور زدن تحریم‌های این کشور کمک کند. این کار گریفیث، نادیده گرفتن تصمیمات کنگره و ریاست جمهوری آمریکا بوده است.

درمورد صرافی بیترکس و آزادسازی حساب کاربران ایرانی، اینجا را مطالعه کنید.

برطبق قانون IEEPA، هیچ شهروند آمریکایی حق ندارد بدون کسب مجوز، کالا، تکنولوژی، یا خدماتی را به کره‌شمالی صادر کند. گریفیث یک شهروند آمریکایی است که در سنگاپور اقامت داشت. پیشتر، وی درخواست سفر به کره شمالی را ارائه کرده بود که توسط ایالت متحده رد شد.

با توجه به این موضوع، گریفیث برخلاف ممنوعیت اجازه سفر به کنفرانس رمز ارزی کره شمالی سفر کرد و در آنجا سخنرانی خود را انجام داد. یکی از نیروهای FBI دراین خصوص گفت:

دلایل مشخصی وجود دارد که چرا باید کره شمالی را تحریم کرد. به‌طور مشخص، این کشور و رهبرش تهدیدی برای ملت ما و هم پیمان‌های ما است. آقای گریفیث با آنکه می‌دانست کار وی خلاف قانون است، باز هم بدون کسب مجوز به کره شمالی سفر کرد. کاملاً واضح است که ما نمی‌توانیم به هیچ‌کس اجازه دهیم تحریم‌ها را دور بزند. تبعات این اتفاق بسیار سنگین است، چرا که می‌دانیم کره شمالی به دنبال کسب سرمایه، دانش، و فناوری است تا از طریق آن به ساخت سلاح هسته‌ای بپردازد.

تلاش کره شمالی برای فرار از تحریم ها

به گزارش خبرگزاری‌ها، کره شمالی در مراحل اولیه ساخت یک رمز ارز است و امید دارد از آن طریق تحریم‌های بین‌المللی را دور بزند و با سیستم مالی آمریکا مقابله کند. به گفته‌ی یکی از مسئولین مربوطه در این کنفرانس، این رمز ارز شباهت بسیاری با بیت کوین دارد. سازندگان این رمز ارز هنوز در مراحل اولیه توکن هستند و البته هنوز تصمیمی درمورد دیجیتالی کردن ارز ملی کره گرفته نشده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *