بهترین زمان خرید بیت کوین با نمودار روبان سختی

اشتراک با دوستان

قیمت بیت کوین مدام در حال تغییر است، و معامله‌گران همیشه در مورد بهترین زمان خرید بیت کوین سؤال می‌پرسند. به‌عنوان فردی که مدام در حال خریدوفروش است، کاملاً طبیعی است که نگران این نوسان قیمت هر روزه باشید. در آخر هفته گذشته، بیت کوین شاهد 20 درصد تغییر قیمت بوده است. در هفته‌ی گفته شده، بیت کوین نزدیک به 1000 دلار از ارزش خود را از دست داده و هنوز نتوانسته به ارزش قبلی خود بازگردد. این بازار، واقعاً بازار تغییرپذیری است.

اما اگر خیال خرید بیت کوین دارید، نباید صرفاً به این تغییر قیمت‌ها نگاه کنید. باید با نگاهی کلی‌تر و بررسی تمام افزایش‌ها و کاهش‌ها، تحلیل خود را انجام دهید. محققی به نام ویلی وو (Willy Woo) نموداری از تغییرات قیمت بیت کوین ارائه کرده، که با نگاه به آن می‌توانید بهترین زمان خرید بیت کوین را در بلندمدت شناسایی کنید.

در این نمودار از شاخصی به نام «روبان سختی» استفاده شده است. کار این روبان، پیش‌بینی قیمت بیت کوین در ده سال گذشته بوده است.

ویلی وو در توییتر خود در مورد این روبان چنین می‌گوید:

روبان سختی را به شما معرفی می‌کنم. برطبق این روبان، بهترین زمان خرید بیت کوین، هنگامی است که روبان سختی فشرده شده یا شیبی منفی پیدا کرده است. این نمودار، میانگین قیمت‌های بیت کوین را در بر می‌گیرد.

بهترین زمان خرید بیت کوین

بهترین زمان خرید بیت کوین؟

بر طبق تحلیلی که ویلی وو ارائه کرده، بهترین زمان خرید بیت کوین هنگامی است که روبان سختی در حالت فشرده قرار دارد (یعنی بسیار باریک شده) یا شیب منفی گرفته است (زمانی که خط تیره‌تر از بالای خطوط کم‌رنگ‌تر می‌گذرد). با نگاه به نمودار پایین می‌توانید درک بهتری از این شرایط بدست آورید.

بهترین زمان خرید بیت کوین

همان‌طور که ویلی وو پیش‌بینی کرده است، می‌بینیم که روبان سختی بیت کوین توانسته بهترین زمان خرید بیت کوین را تا اوایل سال 2019 به‌درستی پیش‌بینی کند.

یک استراتژی سرمایه‌گذاری قدیمی وجود دارد که می‌گوید: وقتی خیابان‌ها غرق خون است، بخر! به‌بیان‌دیگر، سرمایه‌گذاران معتقدند، زمانی که همه می‌ترسند کالای خود را بخر، و زمانی که همه گرفتار طمع شده‌اند، بفروش.

روبان سختی چیست؟

نمودار روبان سختی بر اساس فعالیت‌های ماینینگ حرکت می‌کند. و درواقع تأثیر ماینینگ بیت کوین بر روی قیمت بیت کوین را به کاربران نشان می‌دهد. ویلی وو در توضیح این موضوع می‌گوید:

وقتی بیت کوین های جدید استخراج می‌شوند، ماینرها مقداری از بیت کوین های استخراج شده‌ی خود را برای هزینه‌های تولید بیت کوین های جدید، به فروش می‌رسانند. این موضوع به فشار قیمت خرسی منجر می‌شود. جالب است که بدانید، ماینرهای ضعیف‌تر برای آنکه هزینه‌های خود را پرداخت کنند، بیت کوین های بیشتری به فروش می‌رسانند. زمانی که قیمت ناپایدار شد، روبان در حالت فشردگی قرار می‌گیرد، و ماینرهای قوی‌تر که بیت کوین کمتری به فروش می‌رسانند، باعث می‌شوند بازار به سمت قیمت گاوی برود.

قیمت بیت کوین از 12 هزار دلار فراتر نخواهد رفت!

روبان سختی توانسته به درستی افزایش قیمت 200 درصدی اخیر بیت کوین را پیش‌بینی کند. بعدازآنکه بیت کوین با 13880 دلار رسید، به سرعت افت پیدا کرد و به زیر 10 هزار دلار رسید. درحال حاضر، بیت کوین حدود قیمت 12 هزار دلار است و به گفته‌ی اکثر تحلیل‌گران، این قیمت بی حاشیه و سالم است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *