اقدام شگفت‌انگیز صرافی پولونیکس و حساب‌های بدون احراز هویت

اشتراک با دوستان

درحالی‌که اکثر صرافی‌های رمز ارز تلاش می‌کنند برای ادامه‌ی فعالیت، خود را با قوانین جدید هم‌راستا کنند، صرافی پولونیکس (Poloniex) در مسیری کاملا مخالف گام برمی‌دارد. این صرافی اخیراً گزینه‌ای را برای کاربرانش فعال کرده، که افراد بتوانند بدون فرایند احراز هویت (KYC)، ثبت نامی یک مرحله‌ای داشته باشند.

صرافی پولونیکس و راه‌اندازی حساب‌های بدون نیاز به احراز هویت

صرافی رمز ارز پولونیکس (Poloniex)، که یکی از صرافی‌های بسیار محبوب دنیای رمز ارز است، اخیرا اعلامیه‌ای را منتشر کرده و در آن درمورد راه‌اندازی یک نوع حساب بدون احراز هویت سخن گفته است.

به گفته‌ی آنچه در این سند آمده، راه‌اندازی چنین حسابی بنا به درخواست بسیاری از کاربران بوده است. کاربران اکنون می‌توانند از مزایای این ویژگی جدید استفاده کنند. درواقع، افراد می‌توانند تنها با استفاده از ایمیل و پسورد معاملات خود را انجام دهند.

البته، باید به این موضوع اشاره کرد که حساب‌های پلتفرم پولونیکس دارای امتیازهای مختلف هستند، و این ویژگی جدید برای همه‌ی حساب‌ها کاربرد ندارد. برای مثال، افرادی که می‌خواهند بدون افشای اطلاعات هویتی خود دارای حساب شوند، باید یک سری محدودیت‌های کاربردی را بپذیرند. درواقع، حساب‌هایی که بدون احراز هویت ساخته می‌شوند، تنها یک امتیاز بدست می‌آورند.

در این نوع حساب‌ها، افراد می‌توانند بدون هیچ محدودیتی در تعداد، معاملات خود را انجام دهند، اما تنها می‌توانند به میزان 10 هزار دلار در روز برداشت داشته باشند. اگر کاربران به‌دنبال برداشت قیمتی بالاتر باشند، باید برای یک حساب با امتیاز بالاتر ثبت‌نام کنند که در آن صورت به ثبت و تأیید اطلاعات هویتی نیاز پیدا می‌شود.

آیا حساب‌های بدون نیاز به احراز هویت مفید هستند؟

به‌طورقطع، ناشناس ماندن یکی از ویژگی‌های مرتبط با رمز ارزها است. حذف تأیید فرایند احراز هویت بدین معناست که کاربران دیگر نگران پیگیری و فاش شدن هویت خود نیستند.

بااین‌حال، نباید این نکته را فراموش کرد که این موضوع دقیقا خلاف آن چیزی‌ست که بسیاری از قانون‌گذاران دنیا برای تأیید آن تلاش می‌کنند.

به تازگی، اتحادیه اروپا اعلام کرد که درحال پیاده‌سازی پنجمین سری قوانین ضد پول‌شویی (5AMLD) است. برطبق این قوانین جدید سازمان‌‌ها و تولیدکنندگان خدمات رمز ارزی می‌بایست از فرایندهای احراز هویت و قوانین ضد پول‌شویی بسیار جدی‌تر و خشک‌تری استفاده کنند.

ایالت متحده نیز در مسیر قانون‌گذاری‌های جدید اقداماتی انجام داده است. به‌طور کل، به‌نظر می‌رسد دنیا درحال گام به‌سوی امنیت و جدیت بیشتری در دنیای رمز ارزها است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *