پرداخت مالیات ارز دیجیتال در کشور پرتقال رایگان شد

اشتراک با دوستان

در هفته‌ی گذشته، سازمان مالیات پرتقال در مورد پرداخت مالیات ارز دیجیتال خبری منتشر کرد. این سازمان اعلام کرد که معاملات رمز ارزی و پرداخت‌هایی که با رمز ارز صورت می‌گیرند، مشمول مالیات نمی‌شوند.

در 26 آگوست، روزنامه اقتصادی-تجاری پرتقال که Jornal de Negócios نام داشت، خبری در مورد پرداخت مالیات برای ارز دیجیتال منتشر کرد. در این خبر سازمان مالیات این کشور اعلام کرد که هرگونه پرداخت و تراکنش با ارز دیجیتال، معاف از مالیات خواهد بود.

علاوه بر این، سازمان مالیات پرتقال برای شرکت‌های ماینینگ بومی نیز گواهی تأیید کار ارائه می‌کند. در این گواهی، دولت تأیید می‌کند که تبدیل رمز ارز به ارز کشوری معاف از مالیات است، و کاربران ارز دیجیتال نیازی به پرداخت مالیات ندارند.

قانون معافیت پرداخت مالیات ارز دیجیتال

در سال 2015 پرتقال درخواستی درخصوص قانون معافیت پرداخت مالیات برای ارز دیجیتال به دادگاه عدالت اروپا تقدیم کرد. در این درخواست درمورد یک پلتفرم پرداخت بیت کوین سوئدی به نام Bitcoin.se صحبت شد.

در آن زمان، دادگاه به بیت کوین به‌عنوان یک دارایی مالی و وسیله‌ی پرداخت رأی داد. بر طبق رأی دادگاه، صرافی موردنظر نیز درخصوص پرداخت مالیات برای ارز دیجیتال، مشمول مالیات نمی‌شود. البته، سازمان مالیات سوئد به این قانون اعتراض کرد و معتقد بود دادگاه نمی‌تواند آگاهی و دانش کاملی از شرایط داشته باشد.

تلاش پرتقال برای معافیت پرداخت مالیات ارز دیجیتال

علاوه بر دو قانون اعلام شده، پرتقال در سال 2016 نیز برای معافیت پرداخت مالیات ارز دیجیتال تلاش‌هایی کرده است. در سال 2016 سازمان مالیات این کشور، سندی رسمی درخصوص رمز ارز ها منتشر کرد. در این سند اعلام شده بود که، درآمد حاصل از فروش ارز دیجیتال مشمول مالیات نمی‌شود.

در سال 2012 نیز، بانک مرکزی اروپا مقاله‌ای درخصوص رمز ارزها منتشر کرد، که بانک مرکزی کشور پرتقال نیز از آن حمایت کرد.

البته در همین سال یکی از بانک‌های این کشور، اگرچه بیت کوین را به‌عنوان پدیده‌ای خلاقانه در مدل‌های ارزهای مجازی تأیید کرد، بااین‌حال معتقد بود که چون هیچ مرجع قانونی بر آن نظارت ندارد، نمی‌توان بیت کوین را به‌عنوان یک ارز ایمن درنظر گرفت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *