وزارت نیرو: برق ماینینگ را نمی توانیم تامین کنیم!

اشتراک با دوستان

سید ابوالحسن فیروزآبادی، رییس مرکز ملی فضای مجازی: معتقدم ما در مقابل یک امر واقع‌شده قرار گرفتیم و آن این است که تعداد زیادی دستگاه ماینر وارد کشور شده و چه بخواهیم و چه نخواهیم تعداد دیگری هم وارد خواهد شد؛ بنابراین بهتر است دولت به صورت جدی احساس مسئولیت کرده و این کار را از طریق مقررات‌گذاری مناسب و هدایت، سازماندهی کند.


اخیراً همایون حائری، معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، گفته بود:

آن چیزی که برای وزارت نیرو مهم است، بحث قیمت برق ماینینگ است. دستگاه‌های ماینر انرژی زیادی مصرف می‌کنند و استهلاک بالایی دارند. برای ارز دیجیتال نرخ صادراتی در کمیسیون اقتصادی دولت تصویب و مطرح شده و در انتظار تصویب هیئت دولت است.


سید ابوالحسن فیروزآبادی، رییس مرکز ملی فضای مجازی با اشاره به تامین برق ماینینگ از طرق مختلف تصریح کرد:

در ساعات غیرپیک می‌توان این کار را کرد، یا به کسانی که نیروگاه دارند این امکان داده شود که در اضافه ظرفیت خود این کار را ساماندهی کنند و یا می‌شود برای استخراج، تعرفه خاص برق گذاشت؛ راه‌های مختلفی وجود دارد.


رییس مرکز ملی فضای مجازی در رابطه با تصمیم گیری دولت در مورد این بخش گفت:

ما تصمیم‌گیری و اجرا درباره‌ی این موضوع را بر عهده دولت گذاشتیم و دولت باید ببیند توانایی اجرای این کار را دارد یا ندارد. در داخل دولت اختلافاتی در این باره وجود داشت؛ وزارت نیرو معتقد است نمی‌تواند برق این بخش از صنعت را تأمین کند و یا این قسمت از فعالیت‌های اقتصادی را صنعت نمی‌داند و این‌ها اختلاف نظرهایی است که امیدواریم در کمیسیون اقتصادی دولت به نتیجه برسد.


این در حالی است که در روزهای گذشته فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز به موضوع استخراج ارزهای دیجیتال اشاره کرده و گفته بود که قوانین استخراج ارزهای دیجیتال در حال نهایی شدن در مجلس است و به زودی راجع به این بخش تصمیم گیری خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *