همکاری ریپل با بانک تایلند و فرصت استفاده از بازار آسیا

اشتراک با دوستان

بانک تایلندی سیام برای راه‌اندازی یک اپلیکیشن پرداخت آنلاین در بازار آسیا، درحال همکاری با ریپل است. این بانک بیش از 16 میلیون مشتری دارد و یکی از قدیمی‌ترین مؤسسات مالی این کشور است. همکاری ریپل با بانک تایلند توانسته موقعیت جالبی برای این دو مؤسسه ایجاد کند.

قدیمی‌ترین بانک تایلند، سیام (SCB) نام دارد که با قدمتی 112 ساله با بیش از 16 میلیون کاربر همکاری می‌کند. این بانک برای راه‌اندازی نرم‌افزار پرداخت خود که SCB Easy نام دراد، با شرکت ریپل وارد همکاری شده است. این اپلیکیشن موبایلی که ریپل آن را پشتیبانی می‌کند، امکان پرداخت‌های آنی و برون مرزی را با با کارمزدی پایین برای کاربرانش فراهم می‌کند.

راه‌اندازی اپلیکیشن پرداخت ریپل و بانک سیام

مؤسسه تحقیقاتی PwC اخیراً پژوهشی در زمینه‌ی اپلیکیشن‌های پرداخت پول و کاربرانی که از آنها استفاده می‌کنند، انجام دادند. طبق آمار بدست آمده، تعداد کاربران این اپلیکیشن‌ها در آسیا در مقایسه با جهان، شاهد رشد بسیار بیشتری هستند. چین با جمعیت زیادی که دارد پیشگام این مسیر است و 86 درصد جمعیت آن از اپلیکیشن WeChat استفاده می‌کنند. WeChat یک اپلیکیشن پرداخت آسیایی است که توانسته طرفداران بسیاری را جلب کند. تایلند نیز، جزو کشورهای پیشگام این صنعت در آسیا است و 67 درصد جمعیت این کشور از برنامه‌های پرداخت آنلاین استفاده می‌کنند.

معاون رئیس ارشد بانک SCB درمورد همکاری ریپل با بانک تایلند گفت و به این موضوع اشاره کرد که هر روزه تعداد کارمندان برون مرزی و گردشگران بیشتر و بیشتر می‌شود. در نتیجه‌ی این اتفاق، نیاز به پرداخت‌های آنی و راحت برای کشورهای مختلف بیشتر شده است. وی در ادامه گفت:

«امروزه، ارسال و دریافت پول چندان راحت نیست. افراد باید به بانک‌ها مراجعه کنند و با پر کردن فرم‌های طولانی منتظر ارسال پول خود باشند. مشکل دیگر این است که در این سیستم‌ها هیچ شفافیتی وجود ندارد. بااین‌حال، با اپلیکیشن اپلیکیشن پرداخت ریپل و بانک سیام ، افراد می‌توانند به‌راحتی با عزیزان خود در کشورهای دیگر ارتباط برقرار کنند و به دریافت یا پرداخت پول بپردازند.

در نوامبر 2019، بانک SCB اپلیکیشن پرداخت آنلاین خود را در کنفرانس Swell و به همراه ریپل معرفی کرد. در این کنفرانس از اپلیکیشن SCB Easy استفاده شد. نمونه‌ای آزمایشی از پرداخت پول انجام گرفت و پول ارسالی در 40 ثانیه به حساب فرد دیگر انتقال یافت. دریافت این اپلیکیشن رایگان است و افراد تنها باید یک حساب بانکی در بانک SCB داشته باشند.

از برنامه‌های توسعه‌ای بانک SCB این است که فعالیت خود را در کشورهای کمبوجیه، لائوس، میانمار و ویتنام آغاز کند. ریپل و SCB درحال‌حاضر، بر روی پروژه‌ی دیگری نیز مشغول به همکاری هستند. در این پروژه قرار است بر روی پرداخت‌های برون مرزی با QR کد فعالیت کنند. پرداخت‌هایی که با QR کد انجام می‌شوند، درجنوب آسیای شرقی بسیار محبوب و شناخته شده هستند. اما، مشکل اینجاست که تنها درمناطق بومی از این روش پرداخت استفاده می‌شود. با این روش، کاربران SCB می‌توانند هم از خدمات پرداختی و هم از خدمات مالی خرد استفاده کنند.

تصور کنید شما گردشگری هستید که به تایلند سفر کرده‌اید. شما می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن موبایل بانک کشور خود، یک کد را اسکن کنید و بدون نیاز به صرافی‌ها و تبدیل پول، پرداختی خود را انجام دهید. در این فرایند شما می‌توانید در همان لحظه پرداخت خود را انجام دهید، و کالا یا خدمت موردنیاز خود را دریافت کنید.

بانک SCB از فناوری ریپل بسیار مسرور است و معتقد است ارائه چنین خدماتی به گردشگران و کاربرانش می‌تواند به توسعه اقتصادی کمک کند. او این موفقیت را به‌طور خلاصه چنین بیان کرده که:

ما با کمک ریپل، زندگی را تغییر می‌دهیم.

رشد ریپل در 2020

2019 سال خوبی برای ریپل بود. این شرکت در سال گذشته توانست همکاری‌های مختلفی ایجاد کند و به دستیابی‌های بزرگی برسد که یکی از آنها همکاری ریپل با بانک تایلند بود. برای مثال، RippleNet بیش از 300 قرارداد همکاری مشترک منعقد کرد و بیش از 500 کارمند جدید در سراسر دنیا استخدام کرد. همچنین، برد گارلینگ‌هاوس مدیرعامل ریپل اعلام کرد که شبکه ریپل در 2020 رشد بیشتری خواهد داشت.

انتظار می‌رود در سال جدید، ریپل رشدی 600 درصدی در تراکنش‌های خود، و رشدی 30-40 درصدی در تعداد کاربرانش را مشاهده کند. در اکتبر سال گذشته، تراکنش‌هایی که تنها در همان ماه انجام گرفت، توانستند از تعداد تمام تراکنش‌های سال 2018 فراتر روند. از همین‌رو، با توجه به نقشه راه ریپل برای سال 2020 می‌توان انتظار داشت که اتفاقات جالبی برای این شرکت رخ دهد.

نمودار قیمت ریپل
نمودار قیمت ریپل

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *