آیا باید انتظار افزایش قیمت ریپل را داشته باشیم؟

اشتراک با دوستان

هشتمین بانک بزرگ ایالت متحده PNC نام دارد. این بانک با 400 بیلیون دلار دارایی، اولین بانکی است که برای پرداخت‌های برون‌مرزی از شبکه زنجیره بلوکی RippleNet متعلق به شرکت ریپل استفاده می‌کند.

به گزارش یک رسانه خبری، بانک PNC برای مشتریان تجاری خود راه‌کار جدیدی یافته و از طریق شبکه زنجیره بلوکی RippleNet امکان پرداخت‌های برون‌مرزی را به کاربرانش ارائه کرده است. به اعتقاد بانک PNC:

در این سیستم افراد می‌توانند از خریداران خود در سراسر جهان پول دریافت کنند. این امکان پرداخت آنی است و همچنین، مزیت دیگر این روش، مدیریت بهتر سرمایه است.

همکاری ریپل و MoneyGram

خبر استفاده‌ی بانک PNC از شبکه زنجیره بلوکی RippleNet موضوع جدیدی نیست. این موضوع در سپتامبر سال 2018 منتشر شد. در آن زمان، بعد از اعلام این خبر، قیمت ریپل (XRP) افزایش زیادی پیدا کرد.

بااین‌حال، قیمت ریپل (XRP) درحال‌حاضر افزایش خاصی پیدا نکرده و در مقایسه با بازار رمز ارز، XRP ارزش به‌خصوصی نیز ندارد. البته مدیرعامل ریپل، در هفته‌ی گذشته اعلام کرد که قیمت تنها عامل مهم در ارزیابی یک رمز ارز نیست.

یکی از سخنگویان ریپل به نام مادیگن، در 23 آگوست از کاهش 65 درصدی XRP سخن گفت. به باور وی، اگرچه XRP با کاهش ارزش مواجه بوده، اما در همان زمان، خریدوفروش این توکن در صرافی بیت کوین مکزیک تا 25 درصد افزایش پیدا کرده و نسبت قیمت XRP به پزو مکزیک نیز با افزایش مواجه بوده است.

مادیگن معتقد است فروش XRP در مکزیک واقعی بوده و این موضوع تأثیری دائمی و حقیقی بر قیمت XRP خواهد داشت.

در ماه جوئن، شرکت ریپل خبر از خرید 10 درصد سهام شرکت MoneyGram را اعلام کرد. MoneyGram دومین شرکت بزرگ انتقال پول در دنیا است. این سهام همکاری ارزشی معادل با 30 میلیون دلار دارد. یکی از مفاد قرارداد این همکاری، این است که MoneyGram از پلتفرم پرداخت ریپل xRapid استفاده کند.

برد گارلینگ‌هاوس مدیرعامل ریپل، معتقد است تا یک سال آینده، «قرارداد MoneyGram چنان تأثیر بزرگی بر بازار رمز ارز خواهد گذاشت که حتی مقاله سفید لیبرا نیز نتوانست چنین کاری کند».

واکنش دارندگان XRP

در هفته‌ی گذشته سؤالات بسیاری درمورد پروژه ریپل شکل گرفت و از مدیرعامل این شرکت خواسته شد به آن‌ها پاسخ دهد. در این میان بسیاری از سرمایه‌گذاران و دارندگان توکن ریپل، نگرانی‌هایی داشتند. شرکت ریپل اخیراً تعدادی توکن XRP به بازار وارد کرده که باعث شده کاربرانش نگرشی منفی به بازار آن پیدا کنند.

درمقابل شکایاتی نیز دربرابر شرکت ریپل شکل‌گرفته است. در این شکایت، فردی سرمایه‌گذار مدعی شده که شرکت ریپل برخلاف قوانین فدرال، XRP به فروش رسانده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *