ممنوعیت رمز ارزها در روسیه چه مسائلی در پی خواهد داشت؟

اشتراک با دوستان

به‌نظر می‌رسد روسیه می‌خواهد اقدام جدیدی علیه ممنوعیت رمز ارزها انجام دهد و درنظر دارد این نوع روش پرداخت برای کالاها و خدمات را ممنوع اعلام کند.

انتظار دولت برای تأیید لایحه ممنوعیت رمز ارزها

درحال حاضر افراد می‌توانند در معاملات تجاری خود از رمز ارزها استفاده کنند و بسیاری از فریلنسرهای روسی مثل برنامه‌نویسان، طراحان، نویسندگان محتوا و غیره، حق الزحمه خود را به بیت کوین یا اتر دریافت می‌کنند.

آنتونوو که یک تحلیل‌گر در مؤسسه تحقیقاتی آلپاری است، درمورد رمز ارزها در روسیه صحبت کرد و گفت اگرچه ارزهای دیجیتال به‌طور رسمی مورد تأیید دولت قرار نگرفته‌اند، ولی بسیاری از مردم برای خرید کالا و خدمات از آن‌ها استفاده می‌کنند. در بسیاری از موارد، رمز ارزها برای خرید بلیط، اجاره خانه، خرید کامپیوتر، یا رزرو هتل استفاده می‌شوند.

اگر منابع خبری صحت داشته باشند، قانون‌گذاران روسیه برای جلوگیری از جنایات در تلاش هستند تا قانون ممنوعیت رمز ارزها را عملی کنند و از تبدیل شدن ارزهای دیجیتال به یک روش پرداخت جلوگیری کنند.

این گزارش خبری بعد از پیام الکسی یاکوولو یکی از مسئولین مالی و امور بانکی کشور منتشر شد. در این پیام یاکوولو گفته بود: «هیچ دلیلی وجود ندارد که رمز ارزها به عنوان یک روش پرداختی درنظر گرفته شوند».

خبرگزاری بانک مرکزی روسیه هنوز این لایحه را تأیید نکرده است، اما در بیانیه‌ای به این موضوع اشاره کرده که رمز ارزهای خصوصی نمی‌توانند با ارز ملی یکسان فرض شوند و به عنوان یک روش قانونی برای پرداخت نباید درنظر گرفته شوند:

اگر قانون ممنوعیت رمز ارزها در راستای حمایت از سیستم‌های پرداختی تأیید شود، ما از آن حمایت خواهیم کرد.

حمایت قانون از بازار خاکستری

برطبق این گزارش، جامعه‌ی رمز ارزی روسیه باید خود را برای یک سری محدودیت‌های جدید آماده کند، و بنا به شایعات منتشر شده، مجازات تخطی از این قانون حدود 5 تا 8 سال زندان خواهد بود.

اجرایی کردن این قانون به‌طور سراسری در کل کشور کار آسانی نخواهد بود. از این رو، برخی صنایع معتقدند این محدودیت تنها برای یک سری موارد خاص اعمال خواهد شد.

در این راستا، یکی از سران دولتی هشدار داد که این قانون می‌تواند به رشد پنهانی بازار خاکستری کمک کند. درنهایت، چنین به‌نظر می‌رسد که روسیه قصد دارد تا سال 2021 قوانین مشخصی درخصوص رمز ارزها پیاده‌سازی کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *