بحرین هم سندباکس رمزارزی ایجاد می کند

اشتراک با دوستان

کوچکترین کشور عربی که روزگاری یکی از استان های ایران بود، اکنون در تلاش است که کریدور اقتصادی منطقه شود. به همین منظور به فناوری نوین بلاکچین و کریپتوکارنسی بها داده و برای فعالیت شرکت های این حوزه سندباکس رمزارزی ایجاد می کند.

شرایط کنونی برای کسب و کارهای کریپتو و بلاکچینی مناسب نیست و اغلب کشورها، قانون و ضابطه مشخصی برای فعالیت این شرکت ها ندارند درحالی که بر همگان واضح است که آینده اقتصادی جهان را بلاکچین رقم خواهد زد.

پیش از این کشورهایی مانند مالت و لیختن اشتاین و حالا بحرین از کشورهایی هستند که این فرصت را غنیمت شمرده و سعی دارند با ایجاد یک فضای مناسب، شرکت های فعال در این حوزه را جذب کنند.

با این هدف بانک مرکزی بحرین از ایجاد یک سندباکس قانون گذاری برای فعالیت شرکت های رمزارزی خبر داد. تاکنون با فعالیت 28 شرکت در این فضا موافقت شده که هر یک فرصت 9 ماهه در اختیار دارند. یکی از مدیران ارشد اقتصادی بحرین در این باره می گوید:

“بانک مرکزی بحرین به شرکت های رمزارزی این اجازه را می دهد که راهکارهای خود را با تعداد محدودی از کاربران و تعداد محدودی تراکنش آزمایش کنند. هدف از این برنامه ایجاد شرایطی مناسب برای کسب و کارهای رمزارزی است تا بهینه ترین مسیر را برای ورود به بازار پیدا کنند.”

سندباکس یک شیوه قانون گذاری است که در آن یک فضای مشخص با سطح قوانین کمتر و با نظارت بیشتر برای شرکت های فناور ایجاد می شود تا به شکوفایی نوآوری در این شرکت ها کمک کند و در عین حال قوانین متناسب با آن ها استخراج و اعمال گردد.

در ایران هم خبرهایی از ایجاد سندباکس رمزارزی به گوش می رسد اما هنوز تصمیم قطعی گرفته نشده است. ایجاد چنین فضایی در ایران می تواند به رشد و توسعه کشور در حوزه بلاکچین کمک کند و شرکت های فعال را از این برزخ بی قانونی و روند طولانی تصویب قوانین نجات دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *