حمله‌ی قانون‌گذاران به تلگرام و ممنوعیت TON

اشتراک با دوستان

تلگرام از عقب افتادن تاریخ انتشار پروژه‌ی زنجیره بلوکی TON خبر داد. در این اعلامیه تلگرام به سرمایه‌گذارانش اعلام کرد که به دلیل ممنوعیت TON تاریخ انتشار 30 اکتبر به تاریخ 20 آوریل 2020 موکول شد.

تلگرام در پیامی به همکارانش درمورد پروژه‌ی اخیر و قوانین SEC گفت. کمیسیون بورس اوراق و بهادار (SEC) دستور ممنوعیت انتشار TON و توکن گرام را به برنامه‌ پیام‌رسان تلگرام اعلام کرده است. در بررسی‌های SEC گرام جزو توکن‌های امنیتی غیرثبت شده است.

تلگرام زمانی این خبر را اعلام کرد که درحال جمع سرمایه مرحله دوم خود به مبلغ 850 میلیون دلار بود. در این ایمیل چنین گفته شده بود که:

در تلاش بودیم تا شبکه TON را در اواخر اکتبر منتشر کنیم. بااین‌حال قانون و مقررات اخیر SEC این موضوع را غیرممکن کرده است. ما با صحبت‌های SEC و ممنوعیت TON مخالفیم و شدیداً در تلاشیم تا دربرابر این قانون از خود دفاع کنیم. به‌نظر بهترین راه این بود که زمان انتشار را به تعویق بیندازیم تا در این مدت بتوانیم مشکل SEC را برطرف کنیم.

البته به گفته‌ی تلگرام، این فرصت زمان خوبی است تا شرکت‌های درگیر پروژه‌ی TON نیز زمان بیشتری برای کار روی آن داشته باشند.

بر طبق این ایمیل، این تاریخ با رضایت سرمایه‌گذارانی که میزان زیادی از توکن‌ها را پیش خرید کرده بودند، امکان‌پذیر خواهد شد.

در پروژه‌ی TON دو گروه سرمایه‌گذار وجود دارد. گروه اول آن‌هایی هستند که در فوریه 2018 توکن‌های خود را خریداری کردند، و گروه دوم در مارس 2018. برای به تعویق انداختن تاریخ انتشار TON هر دو گروه باید به موافقت برسند و این احتمال وجود دارد که یکی از دسته‌ها مخالف این اتفاق باشد. تلگرام در این خصوص پیشنهاد می‌دهد اگر چنین اتفاقی افتاد، برطبق شرایط موافقت خرید، به یک تاریخ توافقی دیگر برسند.

سرمایه‌گذارهای مرحله‌ی دوم باید تا قبل از تاریخ 23 اکتبر موافقت‌نامه خود را برای به تعویق انداختن پروژه امضا کنند. اگر اکثریت این افراد نتوانند به توافق برسند، آنگاه می‌توانند تقریباً 77 درصد پول خود را دریافت کنند.

همان‌طور که در این ایمیل بدان اشاره شده، دریافتی سرمایه‌گذاران گروه اول متفاوت خواهد بود.

درنهایت اگر سرمایه‌گذاران با اضافه کردن تاریخ موافقت کردند، تلگرام تصمیم دارد یک سرمایه 80 میلیونی دیگر تا قبل از 30 آوریل داشته باشد.

به گفته‌ی سخنوران تلگرام: «بسیار خوشحال می‌شویم که بتوانیم همکاری شما را در زمینه‌ی تحقق بخشیدن به رؤیای TON داشته باشیم.»

در تاریخ 11 اکتبر، SEC خبر ممنوعیت TON را منتشر کرد. و در زمان کمی بعدازآن، این خبر توسط تلگرام منتشر و این تیم خواستار به تعویق انداختن پروژه شد. دادگاه اعتراضی به این قانون ممنوعیت قرار است در تاریخ 24 اکتبر در نیویورک انجام شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *