کوین امنیتی چیست و شرایط استفاده از آن چگونه است؟

اشتراک با دوستان

بسیاری از صرافی‌ها یا شرکت‌های فعال در صنعت رمز ارز آمریکا درحال همکاری با یکدیگر هستند و می‌خواهند با ساخت یک پلتفرم رتبه‌دهی، به بررسی موضوع کوین امنیتی بپردازند و وضعیت ارزهای دیجیتال را مشخص کنند.

راه‌اندازی انجمن رتبه‌دهی رمز ارز ها برای کوین امنیتی

به گزارش وال استریت، اکثر صرافی‌های ایالت متحده خواهان ایجاد یک انجمن رتبه دهی رمز ارزی هستند. درواقع هدف آن‌ها از ساخت این انجمن این است که بتوانند وضعیت توکن‌ها و امنیتی بودنشان را مشخص کنند.

براساس آنچه در این گزارش آمده، شرکت‌های عضو در این انجمن از این قرارند: مسئولین بخش پرداخت‌های آنلاین، Bittrex، مرکز خریدوفروش جهانی جنسیس، شرکت سرمایه‌گذاری Grayscale، مؤسسه تحقیقاتی Anchor، و واحد دارایی DRW.

دارایی‌های دیجیتال رتبه‌بندی می‌شوند

انتظار می‌رفت این سرویس در هفته‌ی جاری راه‌اندازی شود. در این برنامه، انجمن رمز ارزی رتبه‌هایی در مقیاس 1 تا 5 به ارزهای دیجیتال می‌دهند. عدد بالاتر به این معنی است که آن توکن مشخص وضعیتی امنیتی دارد و شرکت‌های غیرقانونی امکان خرید یا فروش آن‌ها را ندارند.

برای مثال در این برنامه، بیت کوین نمره‌ی 1 دارد و دولتمردان معتقدند که کوین امنیتی نیست و امکان استفاده از آن برای عوام وجود دارد.

برایان بروکس یکی از مسئولین صرافی Coinbase، به اهمیت وضعیت توکن‌ها اشاره کرد و گفت واقعاً مهم است که بدانیم یک توکن خاص امنیتی است یا خیر. چرا که این موضوع همیشه ذهن مدیران و مخاطبان این ارزها را به‌خود مشغول کرده است.

سخنگوی صرافی Kraken در بیانیه‌ای نظر خود را درمورد این حرکت جدید اعلام کرد. به باور او، سازمان امنیتی آمریکا و هیئت صرافی‌ها باید این عمل خلاقانه را با دید مثبت نگاه کنند. چرا که هدف اصلی این انجمن و صرافی‌ها، بهبود وضعیت خریدوفروش ارزهای دیجیتال است.

تلاش انجمن زنجیره بلوکی برای بهبود

به گزارش وال استریت، تعدادی از شرکت‌هایی که در این انجمن فعالیت دارند درواقع اعضای سازمان زنجیره بلوکی هستند. کار این گروه حمایت از رمز ارزهاست و تاکنون توانسته‌اند بسیاری از رمز ارزها را نسبت به قوانین صرافی‌ها معاف کنند. این شرکت‌ها را می‌توان به نوعی قانون‌گذاران این صنعت تشبیه کرد.

هستر پیرس عضو هیئت سازمان صرافی‌ها و امنیت آمریکاست (SEC) و به آن لقب مادر رمز ارز داده‌اند. پیرس در مصاحبه‌ای از قوانین SEC و محدودیت‌هایی که ایجاد می‎کنند گفت. به اعتقاد او این قوانین بیش‌ازاندازه دست‌وپاگیر هستند و اکثر اوقات در فرایند عملیات دخالت می‌کنند:

اگر می‌خواهید یک حکومت خلاق و نوآور باشد، باید به این موضوع توجه کنید که اگر مشکلی پیش آمد، هراسان و با اعتراض به قانون‌گذاران نگویید که چرا از ما مراقبت نکردی…. به‌نظر من، ما باید یاد بگیریم که چارچوب‌ها را کمتر کنیم و کمتر انتظار داشته باشیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *