پلتفرم قرارداد هوشمند RSK هم وارد بازی کسب قدرت شد!

اشتراک با دوستان

پلتفرم قرارداد هوشمند RSK که بر روی زنجیره بلوکی بیت کوین قرار دارد، به تازگی از یک برنامه‌ی اهدا سرمایه سخن گفته است. در این برنامه‌ی تشویقی، برنامه‌نویسان می‌توانند برای ساخت برنامه‌های نامتمرکز یا dApp ها ادغام کنند. مبلغ این سرمایه‌گذاری 200 هزار دلار است و بعد از آن که توسعه‌دهندگان ایده‌های خود را ثبت کردند، میان انتخاب‌شدگان توزیع می‌شود.

بهبود زنجیره بلوکی بیت کوین و پلتفرم قرارداد هوشمند RSK

RSK که اولین پلتفرم قرارداد هوشمند است، به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا dApp های خود را بر روی شبکه پیاده کنند. تیم RSK امید دارد که این سرمایه 200 هزار دلاری، برنامه‌نویسان را برای ساخت برنامه‌های جدید در این اکوسیستم وسوسه کند.

علاوه بر بخش کمک مالی، این پروژه برنامه‌های آموزشی نیز دارد که توسط توسعه‌دهندگان RSK انجام می‌شود. همچنین، بعد از آنکه ایده‌های افراد ثبت و تأیید شد، از طرف تیم RSK بازخوردهایی نیز برای بهبود ایده‌ها به شرکت‌کنندگان داده می‌شود.

آنچه سازندگان پلتفرم قرارداد هوشمند RSK بیشتر بدان علاقه‌مندند، ساخت نرم‌افزارها و ابزاری است که سطح اکوسیستم برنامه‌های نامتمرکز را ارتقا دهد؛ برای مثال کیف‌پول‌های نرم‌افزاری برای dApp ها، یک تألیف‌کننده‌ی قرارداد هوشمند و غیره. شرکت‌کنندگان برای آنکه بتوانند ایده‌ی برنامه نامتمرکز خود را برای تیم RSK ارسال کنند، 12 ماه زمان دارند.

هدف از ایجاد این پروژه کمک مالی این است که افراد به جای آنکه روی زنجیره های بلوکی دیگر فعالیت کنند، به ساخت برنامه‌های دی‌فای بر روی زنجیره بلوکی بیت کوین تشویق شوند و این اکوسیستم را تقویت کنند.

زیاد شدن برنامه‌های توسعه‌ای

در طول 12 ماه گذشته، پروژه‌های مختلفی برای تشویق توسعه‌دهندگان برنامه‌های dApp ایجاد شده و همگی در تلاش بودند تا راه‌حل‌هایی امکان‌پذیر ارائه کنند.

جک دورسی رئیس توییتر و شرکت اسکوئر نیز در تلاش است تا همچون پلتفرم قرارداد هوشمند RSK ، برنامه‌هایی توسعه‌ای برای بیت کوین ارائه کند. در ماه سپتامبر، آقای دورسی 100 هزار دلار برای یک درگاه بیت کوین قرار داد. در همان زمان، شرکت EOS نیز یک برنامه‌ی سرمایه‌گذاری برای کسانی که در اکوسیستم EOS فعالیت کنند ارائه کرد.

مؤسسه الگوراند یکی دیگر از سازمان‌هایی است که به‌دنبال توسعه‌ی حداکثری فناوری زنجیره بلوکی است و اخیراً یک برنامه‌ی جایزه‌ای برای توسعه‌دهندگان قرار داده است. این مؤسسه به توسعه‌ی بخش‌هایی چون برنامه‌ها، ابزارها، سیستم نظاره و غیره در اکوسیستم الگوراند علاقه‌مند است. در این برنامه سه نمونه جایزه قرار دارد: 20 تا 50 هزار دلار برای راه‌حل‌های کوچک، 50 تا 100 هزار دلار برای برنامه‌های توسعه‌ای متوسط، و 100 تا 250 هزار دلار برای برنامه‌های بزرگ.

در نهایت، آنچه می‌توان نتیجه گرفت این است که توسعه‌ی برنامه‌های زنجیره بلوکی برای بسیاری قابل‌توجه است و بیشتر مؤسسات به‌دنبال استفاده از توانایی‌ها و خلاقیت برنامه‌نویسان هستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *