کره جنوبی برای فعالان رمزارزی سندباکس ایجاد می کند

اشتراک با دوستان

“بوسان” توسط دولت ملی کره جنوبی به عنوان منطقه کنترل شده با سطح مقررات کمتر ( سندباکس ) برای توسعه بلاک چین اعلام شده است، اقدامی که مدتها مورد توجه فعالان این حوزه بود و در نهایت تحت فشار همین گروه به رسمیت شناخته شد.

وزارت کسب و کارهای کوچک و متوسط و استارتاپ های کره جنوبی (SMEs and Startups) چندی پیش اعلام کرد که بوسان، دومین شهر بزرگ کره، میزبان طیف گسترده ای از فعالیت های بلاک چینی مربوط به امور مالی ، ایمنی عمومی و گردشگری خواهد بود.

در این سندباکس مجموعا یازده مقررات برداشته شده است. پیش بینی می شود سرمایه گذاران تا سال 2021 ، 25 میلیون دلار را به منطقه منتقل کنند و توسعه دیجیتال بین منطقه نوآوری مونیهون ، منطقه نوآوری سنتوم و منطقه نوآوری دونگاسم گسترش یابد.

BNK  (بانک بوسان) یک مؤسسه محلی در بورس اوراق بهادار کره است که بر فعالیت های این منطقه نظارت می کند و در حال ایجاد یک کوین پایدار باشد.

شرکت هیوندای نیز در پلتفرم Hyundai Pay از راهکار های پرداخت در حوزه گردشگری این شهر پشتیبانی می کند. این پلتفرم که در سال 2016 توسط مدیرعامل Hyundai BS&C (همچنین نوه بنیانگذار گروه Hyundai) تأسیس شده است ، در ماه فوریه تفاهم نامه ای را با مدیران شهر بوسان امضا کرد که در آن گفته بود که دفتر مرکزی خود را به بوسان منتقل و به آن کمک می کند.

سایر عناصر این برنامه شامل ارائه خدمات ایمنی عمومی توسط Coinplug مستقر در استان جیونگی است ، که ادعا می شود بزرگترین دارنده ثبت اختراعات بلاک چین در کره است. این برنامه شامل یک اپ است که به شهروندان امکان می دهد از فجایع و جرایم طبیعی فیلم برداری کنند و پرونده ها را با اطلاعات مربوط به مکان ، به مراجع مربوط ارسال کنند. یک سیستم پاداش در برنامه وجود دارد که کاربران را تشویق به استفاده از آن می کند. مرحله بعدی شامل یک پایگاه داده است که امکان ذخیره و به اشتراک گذاری اطلاعات را فراهم می کند.

BP & Solution ، یک شرکت رایانه ای مستقر در بوسان است که مربوط به شیلات می باشد و بر پایه بلاک چین کار می کند.

با این حال این منطقه بلاکچینی بدون مقررات نخواهد بود. ICO ها اجازه فعالیت ندارند و این پروژه هنوز هم به لحاظ رمزنگاری محافظه کارانه است. تصور می شود کوین پایدار از نظر کاربرد آن بسیار محدود خواهد بود.

بوسان مدتهاست که مرکز تجارت و امور مالی و همچنین قطبی برای نوآوری بوده است و مرکز تبادلات کره است. این شهر مدتی است که روی تحولات مربوط به بلاک چین از جمله استفاده از این فناوری در بندرگاه فعالیت می کند.

نامگذاری اخیر بوسان به عنوان سرمایه اصلی بلاک چین کره به سیاست گسترده دولت فعلی کره متصل است. رئیس جمهور مون جائه در حال ترویج سندباکس ها است که امکان تعلیق موقت قوانین را فراهم می کند تا بتوان فناوری ها و خدمات جدیدی را در خارج از محیط پیچیده قانونی و دیوانسالاری در کشور آزمایش کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *