بانک رمز ارزی سوئیس در مسیر فتح دنیای ارزهای دیجیتال

اشتراک با دوستان

بانک رمز ارزی SEBA می‌خواهد فاز دوم برنامه جذب سرمایه را اجرایی کند. این بانک خدمات رمز ارزی به مشتریان خود ارائه می‌کند. در فاز اول جذب سرمایه که کمتر از دو سال پیش بود، این بانک توانست 100 میلیون فرانک سوئیس (معادل 103 میلیون دلار) جمع‌آوری کند. برای برنامه‌های توسعه‌ای و بهبود سیستم‌های خدماتی، بانک SEBA انتظار دارد در این مرحله نیز همین میزان جذب سرمایه داشته باشد.

برنامه جذب سرمایه بانک رمز ارزی SEBA

سال گذشته، سازمان نظارت بر بازارهای مالی سوئیس (FINMA) به SEBA مجوز بانکداری ارزهای دیجیتال را اعطا کرد. برطبق این مجوز، بانک SEBA می‌توانست به‌عنوان یک مؤسسه مالی و تنها در زمینه دارایی‌های دیجیتال فعالیت کند. بعد از این موافقت، امکان سرمایه‌گذاری، پس‌انداز، معامله، قرض و فروش دارایی‌های دیجیتال برای کاربران حقوقی و حقیقی این بانک فراهم شد. از دیگر امکاناتی که بانک رمز ارز SEBA فراهم می‌کرد این بود که کاربران می‌توانستند از توکن هم استفاده کنند.

با توجه به پتانسیل بازار، بانک SEBA به‌سرعت برای بازارهای خارج از سوئیس برنامه‌ریزی کرد. درحال حاضر، این بانک در انگلستان، آلمان، فرانسه، پرتقال، ایتالیا، اتریش، سنگاپور و هنگ‌کنگ فعالیت می‌کند.

خبرگزاری‌های اخیر اعلام کرده‌اند که این بانک رمز ارزی به دنبال اجرایی کردن فاز دوم برنامه‌ی جذب سرمایه 100 میلیونی خود است. به نظر می‌رسد مخاطبین هدف این برنامه، سرمایه‌گذاران جدید از جمله مؤسسات مالی، مؤسسات سرمایه‌گذاری و افراد هستند.

مدیرعامل بانک ارزهای دیجیتال SEBA گوویدو بوئلر که پیشتر به مدت یازده سال مدیر اجرایی UBS بود، در مصاحبه‌ای گفت:

شما به‌دنبال رشد هستید، ما هم برنامه‌هایی جاه‌طلبانه داریم، پس باید برای عملی کردن همه این‌ها باید سرمایه بیشتری داشته باشیم. همیشه گفته‌ام که ما بانکی جهانی برای این اقتصاد جدید هستیم.

پیشتر بوئلر درمورد پتانسیل زنجیره بلوکی چنین گفته بود که: «تا پنج یا ده سال آینده، زنجیره بلوکی همه زندگی ما را می‌گیرد و همه‌چیز روی آن انجام می‌شود. یکی از دلایل این اتفاق این است که در زنجیره بلوکی هزینه تولید و هزینه نگهداری به‌طور قابل‌توجهی کاهش می‌یابد، و درعین‌حال شما می‌توانید به کاربران خود اختیارات مستقیم دهید.»

باوجود همه‌ی اطلاعیه‌ها درخصوص برنامه‌ی جذب سرمایه، بانک SEBA هنوز تاریخ برگزاری مراسم را اعلام نکرده است.

اولین مرحله‌ی جذب سرمایه

در سپتامبر 2018، بانک ارزهای دیجیتال SEBA توانست در اولین مرحله‌ی جذب سرمایه، 100 میلیون فرانک سوئیس جمع‌آوری کند. در آن زمان، هدف SEBA این بود که به شرکت‌ها و مؤسسات سرمایه‌گذار، خدمات رمز ارزی ارائه کند. و البته، برای شرکت‌های دیگر هم، خدمات بانکداری معمولی انجام دهد.

به باور بوئلر، SEBA باید فاصله‌ی میان بانکداری سنتی و دنیای درحال ظهور دارایی‌های دیجیتال را از بین ببرد. درزمان برنامه جذب سرمایه اولیه، بوئلر گفت که SEBA از شفافیت و ایمنی کامل در سیستم خود سود می‌جوید و از این طریق به پیشگام این صنعت تبدیل خواهد شد:

با درنظر گرفتن امنیت، شفافیت، و عملکرد مطلوب به‌عنوان ارزش‌های کلیدی سازمان، برنامه‌ی ما این است که در هر دو اقتصاد دارایی‌های دیجیتال و بازارهای مالی سنتی، به رهبر بازار تبدیل شویم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *