افزایش قیمت برق ماینر ها در ازبکستان و کشورهای دیگر

اشتراک با دوستان

حکومت ازبکستان دستور داد، تعرفه‌ی قیمت برق ماینر های رمز ارز تا 300 درصد افزایش پیدا کند.

در تاریخ 27 سپتامبر، وزارتخانه ازبکستان در خبری اعلام کرد که ماینرها باید معادل سه برابر تعرفه‌ی برق عادی، برای دستگاه‌های خود هزینه کنند. شوکت میرضیایف رئیس‌جمهور ازبکستان، اخیراً قانونی درمورد فناوری‌های نوآورانه برای حفظ برق و انرژی، و بهبود بخش اقتصادی کشور مطرح کرده است.

رویکرد ازبکستان درمورد رمز ارز و زنجیره بلوکی

در سپتامبر سال گذشته، رئیس‌جمهور ازبکستان میرضیایف دستور توسعه‌ی زیرساخت‌های مبتنی بر زنجیره بلوکی داد. هدف این پروژه که «اعتماد به فناوری» نام داشت، همگام‌سازی و وارد کردن زنجیره بلوکی به صنایع مختلف کشوری و دولتی بود. درواقع، دولت ازبکستان امید دارد زنجیره بلوکی را در زمینه‌های مختلفی چون سلامت و بهداشت، آموزش و فرهنگ وارد کند. مسئولیت مسئولین این پروژه جذب سرمایه‌های بین‌المللی است تا از آن طریق به اقتصاد دیجیتال ازبکستان کمک کنند.

در اوایل این ماه، اتفاقات مختلفی در صنعت رمز ارز ازبکستان و قوانین مربوط به قیمت برق ماینر ها رخ داد. برخی از این قوانین تأیید شده، قانونی کردن تجارت رمز ارز، و همچنین برداشتن مالیات برای آن‌ها بود. برطبق یکی از این قوانین، افراد یا شرکت‌های خارجی برای آنکه بتوانند در ازبکستان تجارت رمز ارز داشته باشند، ابتدا باید یک شرکت تابعه در آن کشور ایجاد کنند.

ماده‌ی دیگر این قانون، یک سرمایه‌ی حداقلی معادل 710 هزار دلار برای راه‌اندازی یک صرافی رمز ارز درنظر گرفته است. همچنین، قوانین بازار سهام ازبکستان برای تاجران رمز ارز اعمال نمی‌شود و نیازی نیست افراد برای درآمدهای خود مالیاتی پرداخت کنند.

قوانین ماینینگ در کشورهای مختلف

در اوایل تابستان، حکومت ایران دستور قطع برای ماینرها را داد. برطبق دستور اعلام شده، تا زمانی که تعرفه‌ای جدید برای قیمت برق ماینر مشخص شود، ماینرها نباید از برق شهری استفاده کنند. در گزارشی که سازمان برق ایران اعلام کرده بود، این کشور تنها در یک ماه شاهد 7 درصد افزایش مصرف برق بوده است. به باور دولتمردان، این افزایش استفاده‌ی برق به دلیل رشد تعداد ماینرهای کشور بوده است.

درمورد وضعیت قانونی بیت کوین در کشورهای مختلف، می‌توانید در اینجا بخوانید.

و اما چین و فارم‌های ماینینگ بیت کوینش، نقشی مهم در نرخ هش جهانی ایفا می‌کنند. در گزارشی که ارائه شده، چین حدود 70 درصد کوین‌هایی که سالیانه استخراج می‌شوند را به‌خود اختصاص داده است. بااین‌حال، در ماه آپریل، حکومت چین اعلام کرد می‌خواهد قوانین و محدودیت‌هایی درخصوص ماینیگ وضع کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *