انتشار مرورگرهای بلاکچین تلگرام در زمان توقف TON

اشتراک با دوستان

اگرچه دادخواست سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) علیه شبکه باز تلگرام (TON) باعث به تأخیر افتادن راه‌اندازی mainnet شد، اما، مرورگرهای بلاکچین تلگرام راه‌اندازی شده‌اند و برای نسخه تست در دسترس هستند. Blockchair در بیانیه‌ای از ساخت نسخه‌ی جایگزین مرورگر تلگرام سخن گفت.

توقف راه‌اندازی شبکه تلگرام و درمقابل، راه‌اندازی مرورگرهای بلاکچین تلگرام

در سال 2018، شبکه باز تلگرام یا TON توانست از طریق یک عرضه اولیه سکه (ICO) 1.7 میلیارد دلار سرمایه بدست آورد. در سطح فنی، توکن تلگرام در تلاش است تا جای بیت کوین و اتریوم را بگیرد. درواقع، تلگرام قصد دارد از طریق ارائه یک سیستم تراکنشی این کار را انجام دهد، که می‌تواند با ویزا کارت و مسترکارت هم رقابت کند. باتوجه به مقاله سفید TON، این شبکه، یک شبکه مبتنی بر اثبات سهام است که برای عملکرد بهتر از فناوری شاردینگ (sharding) استفاده خواهد کرد. همچنین، اپلیکیشن‌های نامتمرکز یا DApp ها هم در این سیستم مورد پشتیبانی قرار می‌گیرند.

چندی پیش، تیم تلگرام نسخه‌ی اولیه مرورگرهای بلاکچین تلگرام را برای آزمایش منتشر کرد. شرکت نرم‌افزار-زنجیره بلوکی Blockchair نیز اخیرا، نسخه‌ی ویرایش شده‌ی دیگری مشابه با مرورگرهای موجود ارائه کرد.

شرکت Blockchair برای توسعه‌دهندگان API هایی ارائه کرده تا بتوانند به زنجیره بلوکی متصل شوند. در مستندات ارائه شده، چنین گفته شده که نسخه آزمایشی اولیه مشکلات بسیاری دارد و اصلا باثبات نیست.

مشکلات قانونی تلگرام

چندی پیش، سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا دادخواستی آنی برای توقف راه‌اندازی TON ارائه کرد. این شرکت قانون‌گذاری مدعی شده بود که ICO تلگرام یک مراسم فروش اوراق بهادار ثبت نشده بود.

اخیرا، دادگاه به تلگرام اعلام کرده که باید اطلاعات مالی سرمایه بدست آمده از ICO را اعلام کند. گزارشاتی که ارائه خواهند شد، می‌توانند مدارکی قوی برای تأیید ادعای شکایت SEC باشند.

از مشکلات دیگری که تأخیر راه‌اندازی TON ایجاد کرد این بود که، اخیرا صرافی Liquid مجبور شد دارایی سرمایه‌گذارانی که به ICO دوم آمده بودند را بازگرداند. این ICO نیز توسط تلگرام انجام شد و بنا به گزارشات تأیید قانونی نداشت. درنهایت، می‌توان نتیجه گرفت که تلگرام باید تا زمان حکم دادگاه باید برای رونمایی پروژه TON منتظر بماند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *