از رمزارز تلگرام چه خبر؟

اشتراک با دوستان

اواسط سال گذشته میلادی بود که پاول دورف مدیرعامل تلگرام از شبکه باز و رمزارز تلگرام خبر داد. پس از آن در دو دوره اقدام به جذب سرمایه ای حدود 1.7 میلیارد دلار کرده و طبق قراردادی که با 175 سرمایه گذار دارد باید تا آخر اکتبر سال 2019 پروژه رمزارز تلگرام را رونمایی کند.

پروژه شبکه باز تلگرام (TON) یک پروژه مبتنی بر بلاکچین برای تبادل داده است که به وسیله رمزارز تلگرام با نام گرام (Gram ) در حوزه اقتصادی هم وارد می شود. رونمایی از این سیستم چند بار تا کنون به تعویق افتاده است و منابع غیر رسمی از افتتاح این شبکه تا مارس 2019 خبر داده بوند. اما خبرها حاکی از آن است که این پروژه ممکن است بار دیگر به تعویق بیافتد. که در آن صورت از لحاظ قراردی با سرمایه گذاران به مشکل می خورد.

تلگرام در دو نوبت اقدام به جذب سرمایه کرده که در نوبت اول در تاریخ 13 فوریه 2018 از 81 سرمایه گذار حدود 850 میلیون دلار و در نوبت دوم در مارس 2018 از 94 سرمایه دار، مبلغ 850 میلیون دلار دیگر گرفته شده است. در قرارداد سرمایه گذاری تلگرام این بند وجود دارد که در صورتی که تلگرام نتواند تا 31 اکتبر 2019 پروژه رمزارز تلگرام را رونمایی کند، قرارداد فسخ شده و تلگرام باید غرامت سنگینی بپردازد.

برخی از منابع خبری روسی به نقل از دورف از تکمیل 90 درصدی پروژه خبر داده اند اما همچنان شرکت تلگرام موضع رسمی و شفافی در این موضوع نگرفته است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *