جنگ رمزارزی آمریکا و روسیه با فرماندهی فیسبوک و تلگرام

اشتراک با دوستان

فیسبوک، غول تجاری و رسانه ای دنیا به نمایندگی از آمریکا و تلگرام به نمایندگی از روسیه در زمین رمزارزها با هم روبه رو شده اند. هرچه به پایان سال 2019 نزدیک تر می شویم گرد و خاک این جنگ رمزارزی بیشتر می شود.

در حالی که فیسبوک درگیر و دار قانون گذاری های رمزارزی است، دیگر غول رسانه ای با بیش از 360 میلیون کاربر قرار است کمتر از دو ماه دیگر رمزارز خود را با نام گرام منتشر کند. بر خلاف فیسبوک که اخبار آن توسط خود شرکت و رسما اعلام می شود، اخبار تلگرام به صورت نقل قولی و از گوشه و کنار به گوش می رسد.

به گزارش نیویورک تایمز و به نقل از برخی از سرمایه گذارن تلگرام، اولین بسته رمزارزی تلگرام تا 31 اکتبر توزیع می شود که در کیف پول تلگرام قالب ذخیره سازی و انتقال خواهد بود.

در مقابل، فیسبوک مدت هاست که برنامه رمزارزی خود را برای توزیع رمزارز لیبرا منتشر کرده است اما به دلیل وجود قوانین محافظه کارانه آمریکا هنوز نتوانسته لیبرا را به پلتفرم های خود اضافه کند.

بر کسی پوشیده نیست که قدرت مالی دنیای فردا در دستان شبکه های بزرگ اجتماعی است که بتوانند پرداخت کاربران میلیونی خود را مدیریت کنند. این موضوع تا حدی می تواند پیش رود که قدرت حکمرانی کشورها را تهدید کند. بنابراین فرض اینکه دو ابر قدرت جهانی از طریق دو شبکه اجتماعی بزرگ به این حوزه وارد شده و در رقابت هستند، بی راهه نیست.

گرچه نسبت رسمی بین تلگرام و روسیه وجود ندارد اما برخی از تحلیلگران سیاسی عقیده دارند علی رغم اینکه تلگرام توسط دولت روسیه تحریم شد، اما این شبکه توسط خود دولت روسیه پشتیبانی می شود و ابزار قدرت روسیه در دنیای بلاکچینی فردا است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *