معرفی بهترین درگاه های پرداخت رمزارز

اشتراک با دوستان

امروزه، درگاه پرداخت رمزارز بسیار میان کسب‌وکارها محبوب شده است. هر روزی که می‌گذرد، در سراسر جهان افراد بیشتری به رمز ارز ها جذب می‌شوند. در همین راستا، تاجران فعال در این زمینه و افرادی که از رمز ارز ها در پرداخت‌های خود استفاده می‌کنند نیز افزایش می‌یابد. در این مقاله چند درگاه پرداخت رمزارز را معرفی خواهیم کرد و مروری می‌کنیم بر چند روش ساده و آسان که شما را قادر می‌سازد از بیت کوین و دیگر رمز ارز ها در تجارت و معاملات خود استفاده کنید.

مزایای فروش با بیت کوین و استفاده از درگاه پرداخت رمزارز

شما می‌توانید از طریق درگاه پرداخت بیت کوین، از مشتریان خود بخواهید با بیت کوین به شما پرداخت کنند. این اتفاق می‌تواند فواید مالی بسیاری برای شما و تجارت شما داشته باشد. برای نمونه، پرداخت‌هایی که از طریق کارت‌های اعتباری صورت می‌گیرند، اغلب هزینه‌بر هستند و شامل مالیات می‌شوند. این فرایند پرداخت از بانک‌ها و درگاه‌های پرداخت می‌گذرد و چیزی بین 3 تا 5 درصد مالیات نهایی از شما کسر می‌شود. بیت کوین و دیگر رمز ارز ها این هزینه‌ها را کاهش می‌دهند و مالیات آن را به کمتر از یک درصد می‌رسانند. برای مثال مالیات انتقال بیت کوین کمتر از یک سنت است. از طرفی دیگر، تراکنش‌هایی که با بیت کوین صورت می‌گیرند، غیرقابل‌بازگشت هستند. بدین معنا که، شارژ مجدد یا بازگشت پول که معمولاً در کارت‌های اعتباری شایع هستند، در بیت کوین ها معنایی ندارند. یک نکته‌ی مثبت دیگر در پرداخت‌های با بیت کوین این است که می‌توان تراکنش‌های بین‌المللی را نیز تسهیل کند. با توجه به اینکه هزینه‌ی مالیات‌ها کاهش می‌یابند، این نوع پرداخت می‌تواند بسیار موردتوجه تجار قرار گیرد.

مهم‌تر از تمام این نکاتی که ذکر شد، خرید با بیت کوین امکان دسترسی سریع به دارایی‌های شما را در اختیارتان قرار می‌دهد. چیزی که برای تجار بسیار اهمیت دارد، این است که بتوانند در هر موقع که خواستند به دارایی و سرمایه خود دسترسی داشته باشند، که معمولاً جریان نقدینگی این کار را برای آن‌ها انجام نمی‌دهد و تجارت آن‌ها را می‌تواند با مشکل روبه‌رو کند. درنتیجه می‌توان گفت که معامله با مشتری از طریق بیت کوین، تمام این‌ها را تسهیل می‌کند.

چطور درگاه پرداخت بیت کوین داشته باشم؟

در ابتدا، اگر می‌خواهید در تجارت خود از بیت کوین استفاده کنید و دریافتی‌های خود را به‌صورت بیت کوین بگیرید، باید صراحتاً این موضوع را برای دیگران مشخص کنید و درگاه پرداخت رمزارز خود را معرفی کنید. همان‌طور که اگر به صفحه‌ی هر کسب‌وکار دیگری بروید، خواهید دید که نوع پرداخت خود را اعلام کرده‌اند، و به‌عنوان‌مثال صراحتاً ذکر کرده‌اند که مستر کارت، ویزا کارت یا پی‌پل دریافت می‌کنند، شما نیز به‌عنوان یک تاجر باید این موضوع را صراحتاً روی وب‌سایت خود قرار دهید و نوع پرداخت خود را اعلام کنید. برخی از طریق قرار دادن QR code روی صفحه‌ی خود، نحوه‌ی پرداخت را معرفی می‌کنند و برخی از یک سری نرم‌افزارهای دیگر برای بخش پرداخت خود استفاده می‌کنند.

مشخص کردن قیمت، موضوع مهم دیگری است که باید به آن توجه کنید. زمانی که یک کسب‌وکار به دنبال استفاده از بیت کوین در تجارت خود است، حتماً باید در همان ابتدا نرخ ارز را مشخص کند و بر اساس همان نرخ هزینه‌ی مشتری را به او اعلام کند. این موضوع در دنیای ارزهای دیجیتال بسیار مهم است چرا که در این ارزها به‌خصوص بیت کوین نوسان قیمت ارز بسیار زیاد است. با توجه به مکان جغرافیایی کسب‌وکار، باید مالیات را نیز موردتوجه قرار داد و در محاسبه‌ی هزینه اضافه کرد. هم‌چون دیگر پرداخت‌ها و ارزها، بیت کوین نیز باید مالیات خود را بدهد. موضوع مهمی که نباید آن را فراموش کرد، مسئله بازگشت پول است. اگر مشتری تحت هر شرایطی درخواست بازگشت پول خود را کرد، فرد دیگر باید آدرس او را بگیرد تا بتواند هزینه را به او بازپرداخت کند. البته برخی پلتفرم‌ها امروزه برای این موضوع نیز تدابیری اندیشیده‌اند. بیایید چند درگاه پرداخت رمزارز را با هم مرور کنیم.

Bitpay

پلتفرم Bitpay یکی از روش‌های رایج پرداخت ارزهای دیجیتال است که کسب‌وکارها از آن برای دریافت بیت کوسن و دیگر رمز ارز ها استفاده می‌کنند. سیستم Bitpay بسیار آسان و سریع است و حداقل ریسک را برای مشتری و کسب‌وکارها دارد. همچنین، از دیگر مزایای Bitpay می‌توان گفت که این سیستم تمام فرایند پرداخت را مدیریت می‌کند و می‌تواند رمز ارز پرداختی را به هر ارزی که به آن دستور دهید تبدیل کند. این پلتفرم پرداخت رمز ارز، اخیراً اعلام کرده که در سال گذشته بیش از یک بیلیون دلار امریکا تراکنش در سیستمش رخ داده است. برای بازگرداندن ارز مشتری نیز می‌توان از سیستم Bitpay استفاده کرد. برای استفاده از این پلتفرم، فرد تاجر تنها به یک ایمیل نیاز دارد تا بتواند از طریق سیستم ارز فرد را به او بازگرداند.

از دیگر مزایای استفاده از پلتفرم Bitpayاین است که ارزهای مختلفی از جمله دلار آمریکا، یورو، پوند، ین پین و حتی حساب‌های بانکی را پشتیبانی می‌کند.

Coinbase Commerce

پلتفرم دیگری که در زمینه‌ی پرداخت و دریافت بیت کوین فعالیت می‌کند Coinbace Commerce نام دارد. این پلتفرم به‌ویژه برای کسب‌وکارهای آنلاین مفید است چرا که تجار را به دریافت بیت کوین و تبدیل لحظه‌ای آن به ارز موردنظرشان قادر می‌سازد و از آن طریق افراد می‌توانند با توجه به نوسانات موجود برای خود کسب سود کنند. همچنین، علاوه بر پرداخت با کارت‌های اعتباری، این روش پرداختی در این سیستم رایگان است. برند Coinbace Commerce تاکنون توانسته از شناخت و اعتبار خوبی در بازار برخوردار باشد که این موضوع انجام تجارت با Coinbace را برای تجار آسان‌تر می‌کند.

Gocoin

زمانی که می‌خواهید با کشورهای دیگر وارد تجارت شوید، می‌توانید با استفاده از رمز ارز هایی چون بیت کوین پرداخت‌های بین‌المللی خود را تسهیل ببخشید. پلتفرم Gocoin یکی درگاه پرداخت رمزارز شناحته شده است که رمز ارز های مختلفی را مورد پشتیبانی قرار می‌دهد. کسب‌وکارهای مختلف می‌توانند به سادگی آن را روی وب‌سایت خود قرار دهند و مالیاتی نیز برای آن پرداخت نکنند.

Btcpay

کسب‌وکارهایی که عموماً به لحاظ فنی پیشرفته‌تر هستند، می‌توانند از درگاه Btcpay استفاده کنند. درواقع Btcpay حالت نامتمرکز شده‌ی پلتفرم Bitpay است و اجازه می‌دهد تا مجموعه کدهای برنامه مستقیماً به درگاه پرداخت رمزارز صاحب کسب‌وکار انتقال یابد. سیستم Btcpay برای افراد و کسب‌وکارهایی مفید است که می‌خواهند دارایی‌های خود را مدیریت کنند و درعین‌حال بتوانند رمز ارز های مختلفی را بپذیرند. با استفاده از Btcpay فرد می‌تواند بر تمام گره‌ها کنترل داشته باشد و پرداختی‌ها را مستقیماً به کیف پول مجازی خود انتقال دهد. این فرایند درواقع، امنیت بیشتری برای فرد ایجاد می‌کند.

خلاصه مطلب
عنوان مقاله
معرفی بهترین درگاه های پرداخت رمزارز
توضیحات
در این مقاله چند درگاه پرداخت رمزارز را معرفی خواهیم کرد و مروری می‌کنیم بر چند روش ساده و آسان که شما را قادر می‌سازد از بیت کوین و دیگر رمز ارز ها در تجارت و معاملات خود استفاده کنید.
نویسنده
ناشر
Rmonex
لوگو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *