لاریجانی: ماینینگ بیت کوین غیرقانونی است/ فیروزآبادی: هنوز قانونی وجود ندارد!

اشتراک با دوستان

رئیس مرکز ملی فضای مجازی بر نبود قانون در مورد ارزهای دیجیتال تاکید کرد و غیر قانونی بودن ماینینگ را بی معنی دانست چراکه هنوز قانونی در این حوزه مصوب نشده است.

ابوالحسن فیروزآبادی رئیس مرکز ملی فضای مجازی در مورد غیرقانونی خواندن ماینینگ توسط برخی مسئولین و دستگاه های اجرایی گفت:

قانونی برای فعالیت ماینینگ در کشور نداریم و به همین دلیل نمی‌توانیم بگوییم آنچه هم اکنون توسط عده‌ای از مردم انجام می‌شود، خلاف قانون است چون قانونی وجود ندارد که با آن مغایرت داشته باشد.

فیروزآبادی در مورد وضعیت قانون ارزهای دیجیتال اضافه کرد:

طرحی برای قانونمند کردن این موضوع با استفاده از نظرات دستگاه‌های مربوطه از جمله بانک مرکزی، وزارت نیرو، سازمان بورس و … آماده و در کمیسیون اقتصادی دولت تصویب شد ولی هنوز در هیات دولت مورد بررسی قرار نگرفته است.

رییس مرکز ملی فضای مجازی در مورد قاچاق بودن دستگاه های استخراج اظهار داشت:

اکثر دستگاه‌ها به روش غیرقانونی و قاچاق وارد کشور شده‌اند و ابهام مهمی که در این حوزه وجود دارد این است که عمل ماینینگ توسط اموال قاچاق صورت می‌گیرد.

به نظر می رسد صحبت های امروز فیروزآبادی در واکنش به اظهارات لاریجانی رئیس مجلس بوده که در مورد ماینینگ بیت کوین گفته بود:

این اقدام خلاف قانون است چرا که استخراج بیت کوین برق زیادی مصرف می‌کند و همین نوع استفاده‌ها است که مجال تولید را کاهش می‌دهد. چنانچه اگر موردی باشد باید به جد رسیدگی شود. قطعاً برای حل معضلات تولید کنندگان با وزارت نیرو مذاکره خواهم داشت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *