هفت نکته که باید هنگام خرید بیت کوین به یاد داشته باشید

اشتراک با دوستان

در خرید بیت کوین باید به موارد مختلفی توجه کرد. دنیای ارزهای دیجیتال به‌سرعت درحال رشد و تغییر است. شرکت‌های بزرگ فعال در زمینه تکنولوژی، مؤسسات مالی، و حتی دولت‌ها نیز خود را درگیر این دنیا کرده‌اند. درنتیجه‌ی حضور پررنگ صنایع مختلف، دنیای رمز ارز در حال پیدا کردن مسیر خود و شکل‌گیری است. این موضوع باعث شده تا روزبه‌روز به محبوبیت ارزهای دیجیتال افزوده شود و حتی ارزش این ارزها نیز دستخوش تغییر شود.

هنگام خرید بیت کوین، فرد ابتدا باید صرافی و کیف پول موردنیاز با خواسته‌های خود را پیدا کند. درواقع بدون داشتن یک محیط ایمن، امکان از دست دادن پول توسط سارقین و هکرهای مجازی افزایش پیدا می‌کند.

با افزایش محبوبیت بیت کوین و رمز ارزهای دیگر، توجه تاجران و سرمایه‌گذاران مختلف به این صنعت جلب شده است. برخی از این کاربران جامعه‌ی رمز ارزی مشتاقند خود را جزئی از این انقلاب بزرگ دیجیتال کنند، و برخی تنها می‌خواهند به سود مناسبی برسند. این انتخاب شماست که می‌خواهید عضو کدام گروه باشید. درهرصورت، اگر به خرید بیت کوین فکر می‌کنید باید به چند موضوع توجه کنید. در این مقاله 7 نکته‌ی مهم در خرید بیت کوین را به شما معرفی می‌کنیم.

1- محل نگه‌داری بیت کوین خود را مشخص کنید

قبل از خرید بیت کوین باید بدانید آن را کجا می‌خواهید ذخیره کنید. درهرصورت، رمز ارزها مثل ارزهای کشوری نیستند؛ حداقل به لحاظ حجمی که اشغال می‌کنند. اگر محل امنی برای نگه‌داری بیت کوین نداشته باشید، هکرها و کلاه‌برداران به‌راحتی می‌توانند آن را به سرقت برند.

راه‌های مختلفی برای نگه‌داری بیت کوین وجود دارد، که یکی از آن‌ها کیف پول مجازی است. برای مثال، KeepKey یک کیف پول سرد و قابل‌حمل است. این کیف پول کاملاً امن است و علاوه‌بر بیت کوین، رمز ارزهای دیگری چون اتریوم و ریپل را نیز پشتیبانی می‌کند.

2- صرافی خرید بیت کوین خود را بشناسید

راه‌های مختلفی برای خرید بیت کوین وجود دارد، اما صرافی رمز ارز یکی از رایج‌ترین گزینه‌هاست. امروزه، صرافی‌های بسیار زیادی مشغول به فعالیت هستند. و معمولاً هر کدام چندین نمونه روش پرداخت برای کاربرانشان ارائه می‌کنند. پلتفرمی به نام LocalBitcoins وجود دارد که در آنجا افراد می‌توانند بدون هیچ واسطه‌ای به خرید و فروش بیت کوین بپردازند.

دو صرافی Coinbase و Binance جزو صرافی‌های محبوب و معروفی هستند که تقریباً در تمام دنیا نیز فعالیت می‌کنند. درحالی‌که، معمولاً اغلب صرافی‌ها درمقابل یک سری کشورها محدودیت‌های مشخصی دارند. البته، استفاده یا خرید بیت کوین در برخی کشورها غیرقانونی است. قبل از انجام هرگونه سرمایه‌گذاری، قوانین مربوط به کشوری که در آنجا هستید را حتماً بررسی کنید.

3- چگونه هزینه خرید بیت کوین را دریافت کنید

شما می‌توانید از طریق ارز کشوری یا رمز ارزهای دیگر، بیت کوین موردنیاز خود را خریداری کنید. معمولاً صرافی‌های رمز ارز روش‌های پرداخت مختلفی دارند. باید توجه داشته باشید که روش‌های پرداختی هرکدام می‌توانند مزایا و معایب خاصی داشته باشند.

اگر از طریق بانک بخواهید پول خود را پرداخت کنید، معمولاً فرایند انتقال پول با تأخیر صورت می‌گیرد. اما، نکته‌ی مثبت انتقال از طریق بانک این است که دیگر نیازی به پرداخت کارمزد اضافی ندارید. کارت‌های اعتباری نیز همانند کیف پول های مجازی، با سرعت بالا پول را انتقال می‌دهند. تنها مشکل این نوع پرداخت این است که، ممکن است پول بیشتری از حساب شما کم کنند.

4- زمان مناسب برای خرید بیت کوین چه موقع است

در اکثر مواقع، بیت کوین و رمز ارزهای دیگر نیز همچون کالا در نظر گرفته می‌شوند و قیمت آن‌ها با توجه به دلایل مختلف کم یا زیاد می‌شوند. در نتیجه، باید بهترین زمان خرید بیت کوین یا رمز ارزهای دیگر را بشناسید. با بررسی تحلیل‌های مختلف می‌توانید از ضرر و از دست دادن سرمایه‌های احتمالی در بلندمدت دوری کنید.

وب‌سایت‌های خبری مختلفی وجود دارند که اخبار لحظه‌ای رمز ارزها را منتشر می‌کنند. با دنبال کردن اخبار جدید می‌توانید بهترین زمان خرید بیت کوین را پیدا کنید.

5- برنامه‌ریزی داشته باشید

قبل از آنکه اولین بیت کوین خود را خریداری کنید، باید بدانید می‌خواهید با آن چه‌کار کنید. اگر می‌خواهید با بیت کوین معامله انجام دهید و از آن سود بدست آورید، پس باید قیمت‌ها را هر روز چک کنید و در قیمت موردنظر به‌فروش برسانید.

از طرفی دیگر، اگر می‌خواهید ارز دیجیتال خود را برای طولانی‌مدت نگاه دارید، پس بررسی قیمت روزانه چندان فایده‌ای ندارد. با این کار حتی ممکن است با افزایش ناگهانی قیمت، وسوسه شوید و به‌فروش آن فکر کنید.

7 نکته‌ی مهم در خرید بیت کوین

قبل از خرید بیت کوین بسیار مهم است که محل خرید و محل نگه‌داری را مشخص کرده باشید.

داشتن یک برنامه فواید بسیاری دارد. اگر بدانید می‌خواهید با دارایی خود چه‌کار کنید، قبل از هر چیز استرس اضافی را از خود دور می‌کنید. علاوه‌بر آن، داشتن برنامه به انتخاب صرافی یا کیف پول مناسب نیز به شما کمک می‌کند. برای مثال، دلالان حرفه‌ای معمولاً به معاملات روزانه فکر می‌کنند، درحالی‌که سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت باعث می‌شود فرد قبل از هر چیز، به‌دنبال یک کیف پول ایمن باشد.

6- برای فومو (FOMO) آماده باشید

فومو (FOMO) یکی از اصطلاحات رایج در صنعت رمز ارز است. اما فومو یا FOMO چیست. فومو به معنی ترس از دست دادن فرصت سرمایه‌گذاری و خرید است. «ترس از دست دادن» یک ویژگی انسانی است که باعث می‌شود فرد دست‌به‌کار شود، چرا که فرد فکر می‌کند ممکن است فرصتی را از دست بدهد.

ترس از پشیمانی یک محرک بسیار قوی است. باید بدانید برای همه ممکن است چنین لحظاتی به‌وجود آید. پس باید مراقب فومو (Fomo) باشید. همان‌طور که پیشتر گفته شد، داشتن یک برنامه می‌تواند به شما کمک کند، و شما را از مسیرهای دیگر دور نگاه دارد.

7- هیچ‌گاه دست از تحقیق و یادگیری برندارید

دنیای رمز ارز هر روز درحال رشد است، و با گسترش جامعه‌ی کاربری و حوزه‌ی فعالیتش، هر روز بزرگ‌تر از دیروز می‌شود. امروزه، بسیاری از شرکت‌ها از صنایع مختلف به دنیای رمز ارز وارد شده‌اند. این ورود باعث شده تا، این صنعت هر روز شکل جدیدی به‌خود بگیرد. به‌طورقطع، این موضوع بر روی ارزش و محبوبیت رمز ارزها و بیت کوین تأثیرگذار خواهد بود.

حتی بعد از خرید بیت کوین نیز، باید همیشه خود را از اخبار روز این دنیا مطلع نگاه دارید. با تحقیق و بررسی اخبار مربوطه، می‌توانید بهترین استفاده را از دارایی‌های خود داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *