خرید بلیط یورو 2020 در بستر زنجیره بلوکی اتریوم

اشتراک با دوستان

شرکت توکن سازی آلفاوالت (AlphaWallet) با اتحادیه فوتبال اروپا یا همان یوفا (UEFA) وارد همکاری شده، و قرار است در مسابقات پیش‌روی فوتبال جام ملت‌های اروپا «یورو 2020» مشارکت داشته باشند. شرکت آلفاوالت درنظر دارد از طریق زنجیره بلوکی اتریوم، تعداد 20 هزار توکن را بر روی یک زنجیره بلوکی سفارشی مخصوص فروش بلیط مسابقات، قرار دهد. در این راستا، کاربران بدون آنکه بفهمند، خرید بلیط یورو 2020 را در بستر زنجیره بلوکی اتریوم تجربه خواهند کرد.

براساس گزارشات ارائه شده، ویکتور ژانگ مدیرعامل آلفاوالت در مصاحبه‌ای گفته:

اگر بتوانیم 50 درصد بلیط‌های دیجیتالی این مسابقات را به بلیط‌های توکنی شده در زنجیره بلوکی تبدیل کنیم، آنگاه تعداد جمعیت فعال در این برنامه از تعداد کل کاربران فعلی فناوری زنجیره بلوکی در جهان بیشتر خواهد شد (42.290.000 نفر).

ژانگ به این موضوع اشاره کرد که بیش از 20 هزار کاربر جدید، بدون آنکه حتی خودشان بدانند از فناوری زنجیره بلوکی استفاده خواهند کرد و بلیط‌ها به‌صورت توکن شده بر روی زنجیره بلوکی امن قرار خواهند گرفت. او همچنین یادآور شد که نمایندگان فروش یوفا مسئولیت تهیه بودجه، بلیط‌ها، و اختیارات لازم هستند، و شرکت آلفاوالت تنها تکنولوژی موردنیاز را ارائه می‌کند.

برنامه‌ی کیف پول آلفاوالت مبتنی بر بستر اتریوم، پیشتر سیستم فروش بلیط توکنی شده را در جام‌جهانی 2018 آزمایش کرده است. در آن زمان، این شرکت تلاش داشت تا مشکلات و ضعف‌های این سیستم را مشخص کند و برای اتفاقاتی چون کلاه‌برداری، بازارسیاه، و نبود قانون در بازارهای ثانویه راه‌حلی پیدا کند.

ژانگ اضافه کرد که چون خرید بلیط یورو 2020 بر روی زنجیره بلوکی اتریوم انجام می‌شود، صحت آن‌ها بلافاصله تأیید می‌شود. از این‌رو، بلیط‌ها مستقیما برای افراد ارسال می‌شوند و به جلوگیری از توزیع بلیط‌های تقلبی و جعلی نیز کمک می‌شود. همچنین، اگر کاربری بخواهد بلیط خودش را به فرد دیگری به‌فروش برساند، می‌تواند همچون انتقال رمز ارز، روی زنجیره این کار را انجام دهد.

ژانگ بیان کرد، در سال 2019 به تنهایی تعداد 941.400.000 نفر، کاربر بلیط دیجیتالی در سراسر جهان وجود داشت. او در ادامه گفت:

اگرچه فناوری زنجیره بلوکی همچنان برای توکن‌سازی در اقتصاد جهانی آماده نیست، اما به‌زودی این اتفاق خواهد افتاد. صدها نکته‌ی گم شده در این صنعت وجود دارد، که برای توکن‌سازی در اقتصاد جهان باید کشف و توسعه پیدا کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *