تمایل شرکت های نوپا به صنعت گردشگری و ارز دیجیتال

اشتراک با دوستان

رشد فناوری زنجیره بلوکی و رمز ارز چنان زیاد و خیره‌کننده بوده که توانسته توجه صنایع مختلف را به خود جلب کند. یکی از این صنایع، صنعت گردشگری است که تلاش می‌کند رمز ارز ها را در سیستم پرداخت و تراکنش‌های خود وارد کند.

به گزارش سایت‌ها و مجلات فعال در حوزه رمز ارز، شرکت‌های بسیاری در صنعت گردشگری فعالیت می‌کنند که اخیراً به حوزه فناوری زنجیره بلوکی وارد شده‌اند. CryptoCribs، BlockchainCruise، و Cryptonation چند نمونه شرکت فعال در صنعت گردشگری خارجی هستند. این شرکت‌ها استارت‌آپ‌هایی هستند که بازار هدف خود را به مسافران و دوست‌داران گردشگری و ارز دیجیتال اختصاص داده‌اند.

برای مثال، CoinsBanks یک شرکت کیف پول مجازی در اسکاتلند است. این شرکت جدیداً به صنعت گردشگری و ارز دیجیتال وارد شده و دو کشتی مسافرتی خریداری کرده است. این شرکت در حال حاضر، یک برنامه سفری مشخص نیز برای کاربرانش تدوین کرده و برنامه‌ی سفر بعدی نیز در ماه سپتامبر خواهد بود.

به گفته‌ی این شرکت، تمام این سفر با ارزهای دیجیتال انجام می‌شود و افراد می‌توانند در آنجا پرداخت‌های خود را با رمز ارز انجام دهند. به تخمین CoinsBanks،  انتظار می‌رود 2500 مهمان، به این سفر پنج روزه بپیوندند. بلیت این سفر از 1000 تا 3000 یورو متفاوت است. این سفر از شهر بارسلونا شروع و با اقامت کوتاه‌مدت در سه شهر دیگر، مجدداً با بارسلونا باز می‌گردد.

یکی از نمایندگان Coinbank در مصاحبه‌ای از دیگر برنامه‌های شرکت صحبت کرد و گفت «ما می‌خواهیم کارگاه‌های آموزشی نیز برگزار کنیم. همچنین، به فکر برگزاری مراسم دیگری چون مسابقات بلاک چینی نیز هستیم».

شرکت دیگری به نام CryptoExplorers نیز در صنعت گردشگری و ارز دیجیتال فعالیت خود را شروع کرده‌اند و برنامه‌ی یک سفر به «دره‌ی رمز ارز» (شهری در سوئیس) را مشخص کرده‌اند. هدف اصلی این سفر، دیدار با کارآفرینان فعال در حوزه گردشگری و ارز دیجیتال، دولتمردان، سرمایه‌گذاران و تاجران است.

باید به این نکته اشاره کرد که، فعالیت‌های این‌چنینی در حال گسترش هستند. البته، هنوز جای رشد وجود دارند و شرکت‌های فعال تازه در ابتدای مسیر هستند. بااین‌حال، تمام این اقدامات نویدبخش مسیری روشن هستند و نشان می‌دهند که صنعت گردشگری و ارز دیجیتال می‌توانند به‌خوبی در کنار یکدیگر فعالیت کنند و به پیشرفت یک کشور منجر شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *