کاربرد رمز ارز ها در صنعت گردشگری

اشتراک با دوستان

در این صفحه از سایت آرمانی، به توضیح درمورد کاربرد بلاک چین و رمز ارز ها در صنعت گردشگری می‌پردازیم. برای مثال می‌توان گفت صنایعی چون هتل‌ها، شرکت‌های هواپیمایی، رستوران‌ها و دیگر شرکت‌های مربوط در این حوزه، می‌توانند با استفاده از رمز ارز ها، خدمات و رضایت مشتریان خود را افزایش دهند. پس بیایید این موضوعات را با جزئیات بیشتری بررسی کنیم.

هر روزی که می‌گذرد می‌بینیم که صنایع بیشتری در سراسر جهان به سوی استفاده از رمز ارز ها می‌روند و از آن در سیستم خود استفاده می‌کنند. از طرفی این موضوع کاملاً به جهان روشن شده که فناوری زنجیره بلوکی و انقلابی که در صنعت به‌راه انداخته، تا چه حد توانسته تأثیرگذار باشد و مخصوصاً در حوزه‌ی مالی قدم‌های بزرگی بردارد. درواقع، با این سرعت رشد انتظار می‌رود که صنایع بیشتری نیز در این راه قدم گذارند و از این فناوری استفاده کنند.

ظهور رمز ارز ها توانسته کارایی انسانی را چند برابر کند. درواقع این فناوری می‌تواند جنبه‌های مهمی از زندگی چون فناوری، حکمرانی و تجارت را تحت تأثیر قرار دهد. از دیگر ویژگی‌های این فناوری می‌توان به آشکار بودن آن، قابل‌اطمینان بودن و ساختار امنیتی بالای آن اشاره کرد. در حقیقت، شرکت‌ها، دولت‌ها، و سرمایه‌گذاران فردی زیادی، امروزه از سیستم‌های بر پایه زنجیره بلوکی استفاده می‌کنند و معاملات خود را انجام می‌دهند.

یکی از کاربردهای عمده‌ی رمز ارز ها، در صنایع مالی و بانکداری است. سیستم‌هایی که از رمز ارز ها استفاده می‌کنند معمولاً ایمن‌تر، مقرون‌به‌صرفه‌تر و به لحاظ زمانی معاملات مالی کوتاه‌تری هستند. اگرچه این فناوری هنوز هم فناوری جدید محسوب می‌شود، بااین‌حال تمامی صنایع می‌توانند برای خروجی و بهره‌وری بهتر از آن استفاده کنند.

صنعت گردشگری چگونه می‌تواند از بلاک چین و رمز ارز ها استفاده کند؟

بخش امنیت و اطلاعات شناسایی

موضوع شناسایی و بخش امنیت مشتریان، همیشه یکی از مهم‌ترین نگرانی‌های صنایع گردشگری بوده است. اما باوجود بلاک چین، دیگر نیازی نیست تا مسافران در هر مرحله از سفر مدارک شناسایی خود را نشان دهند. می‌توان از یک پایگاه داده‌ی دیجیتال غیر متمرکز استفاده کرد که اطلاعات شناسایی مسافر را در خود حفظ می‌کند. این کار در زمان و هزینه‌هایی که برای تأیید مدارک مسافر صرف می‌شود، صرفه‌جویی خواهد کرد.

برای حل مسئله‌ی دزدی اطلاعات شناسایی مسافران نیز می‌توان از سیستم‌هایی استفاده کرد که از بلاک چین استفاده می‌کنند. در بیشتر موارد معمولاً بدین‌صورت است که مسافر اطلاعات شناسایی خود را در فرودگاه، هتل، و دیگر مکان‌ها، به مأموران امنیتی نشان می‌دهند. این موضوع یک ضعف است و به آشکارسازی و دزدی اطلاعات کمک می‌کند.

اما در بلاک چین دیگر نیازی نیست تا اطلاعاتی چون تاریخ تولد، شماره ملی، کد امنیتی، شماره گواهی رانندگی، شماره پاسپورت و غیره حضوری نشان داده شود. همچنین می‌توان از دیگر فایده‌ی زنجیره بلوکی نام برد، که با استفاده از آن امکان جعل اسناد کاملاً از بین می‌رود.

بخش پرداخت

زمانی که شرکت‌ها به موضوع پرداخت می‌رسند، باید دقت بسیاری در نگهداری اطلاعات مشتریان خود به خرج دهند. با بلاک چین، شرکت‌ها دیگر می‌توانند یک بایگانی دیجیتال ایمن از اطلاعات مشتریان خود ایجاد کنند و برای دسترسی به آن محدودیت قرار دهند. حتی فرودگاه‌ها نیز می‌توانند اطلاعات مهمی چون شماره پاسپورت و کارت اعتباری مشتری را ذخیره کنند. با توجه به این حقیقت که امنیت در هر صنعتی حرف اول را می‌زند، می‌توان گفت که صنعت گردشگری به‌طورقطع می‌تواند از رمز ارز ها به نفع خود سود برد.

یک فایده‌ی دیگر که صنایع گردشگری می‌توانند از آن سود ببرند این است که با استفاده از این فناوری می‌توانند از رمز ارز ها در پرداختی‌های خود استفاده کنند. برای نمونه، در این سیستم شما می‌توانید هزینه بلیت هواپیما، محل اقامت یا رستوران خود را با کارت اعتباری بیت کوین پرداخت کنید. در این روش پرداخت می‌توان، میلیون‌ها دلار صرفه‌جویی کرد. در حال حاضر، پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال امکان خریدوفروش ارزهای مختلف را برای مشتریان فراهم کرده‌اند.

بخش رزرواسیون

با استفاده از یک سیستم مبتنی بر زنجیره بلوکی، مشتریان می‌توانند خودشان مستقیماً بلیت هواپیما یا اتاق هتل رزرو کنند. از این طریق می‌توان تمام واسطه‌ها (وب‌سایت‌های رزرو هتل، هواپیما و غیره) را حذف کرد و کار را سریع‌تر و ارزان‌تر تمام کرد.

حتماً برای شما پیش آمده که اتاقی را رزرو کرده‌اید، اما وقتی به هتل خود می‌روید می‌بینید اتاق اشتباهی رزرو شده و یا حتی اصلاً اتاقی رزرو نشده است. در این مورد، می‌توان از اشتباهاتی که در زمینه‌ی رزرو انجام می‌شود نیز جلوگیری کرد. معمولاً افراد برای سفر دچار اضطراب می‌شوند و مدارک خود را جا می‌گذارند یا حتی آن‌ها را گم می‌کنند. با استفاده از یک سیستم بلاک چینی می‌توان از تمام موارد این‌چنینی جلوگیری کرد.

زمانی که سیستم این اطلاعات را دفترکل دیجیتالی خود ذخیره کند، دیگر امکان اشتباه وجود نخواهد داشت و مشتریان می‌توانند تجربه‌ی بهتری از سفر خود به دست آورند. این کار باعث می‌شود تا از اتفاقاتی چون گم‌شدن احتمالی مدارک یا اشتباهی رزرو شدن هتل جلوگیری شود و واسطه‌های میان فروشنده و مشتری نیز کمتر شوند.

برنامه‌های ایجاد وفاداری

موضوع وفاداری همیشه مهم بوده و در رضایت مشتری نیز تأثیر دارد. رمز ارز ها و صنعت گردشگری در موضوع وفاداری به هم گره‌خورده‌اند. مدیریت وفاداری روز‌به‌روز در حال افزایش است و این موضوع باعث می‌شود مشتری به‌راحتی اعتماد کند و درخواست‌های خود را ارائه کند. برای کسب‌وکارها نیز، مسئله‌ی پاداش به مشتری موضوع مهمی است که در صنعت خود را نشان می‌دهد. از این‌طریق، مشتریان هدف می‌توانند از پاداش‌های شرکت استفاده کنند و به شرکت بیشتر وفادار بمانند.

ردیابی وسایل

در طول سفر، چمدان مشتری معمولاً چندین دست می‌چرخد تا به خود مشتری برسد و گاهی چنین فرض می‌شود که شاید بهتر بود اگر می‌شد فرد چمدان خود را به طریقی ردیابی کند. یک سیستم زنجیره بلوکی این امکان را به فرد می‌دهد که چمدان خود را ردیابی کند. در این حالت، حتی مسافرانی که همراه چمدان یا بار خود سفر نمی‌کنند نیز، مسیر آن را ردیابی کنند. همچنین، زنجیره بلوکی این ویژگی را دارد که شرکت‌ها می‌توانند اطلاعات مشابه و موردنیاز یکدیگر را در امنیت کامل با هم به اشتراک بگذارند.

مدیریت بهتر درآمدها

اکثر شرکت‌ها امروزه، برای آنکه بتوانند فرایندهای داخلی خود را مدیریت کنند و حتی توزیع اتاق‌های هتل‌های تحت قرارداد خود را در کنترل داشته باشند، از بلاک چین استفاده می‌کنند. صنعت گردشگری و رمز ارز ها می‌تواند راه جدیدی برای جمع‌آوری اطلاعات ارائه کند. در این روش، علاوه بر آنکه یک پایگاه داده‌ی غیرمتمرکز ایجاد می‌شود، نحوه‌ی مدیریت یک پایگاه داده نیز معرفی می‌شود.

موارد که به آن‌ها اشاره کردیم، تنها چند عامل کوچک در استفاده از این فناوری و تغییری که می‌تواند ایجاد کند بود. این فناوری و این صنعت قابلیت‌های بزرگی دارند و انتظار می‌رود خلاقیت‌های شکوهمندی در این صنعت رخ دهد. با توجه به مثال‌های زنده‌ و بزرگی که زنجیره بلوکی و رمز ارز ها در صنایع مختلف ایجاد کرده اند، می‌توان با قطعیت گفت که این فناوری در صنعت گردشگری نیز می‌تواند انقلاب بزرگی به پا کند.

نیازی به اشاره‌ی دوباره به این موضوع نیست که امروزه شرکت‌های بسیاری به استفاده از رمز ارز گردشگری روی آورده‌اند. چون این فناوری تسهیلات بهتر، ارزان‌تر و تجربه‌ی سریع‌تری برای آن‌ها فراهم می‌کند. همه‌ی ما به‌زودی خواهیم دید که رمز ارز ها چگونه یک اکوسیستم ارزان‌تر، ساده‌تر و کاراتری را برای سازمان‌ها ایجاد خواهد کرد.

خلاصه مطلب
کاربرد رمز ارز ها در صنعت گردشگری
عنوان مقاله
کاربرد رمز ارز ها در صنعت گردشگری
توضیحات
در این صفحه از سایت آرمانی، به توضیح درمورد کاربرد بلاک چین و رمز ارز ها در صنعت گردشگری می‌پردازیم. که می توان با استفاده از رمز ارز ها، خدمات و رضایت مشتریان خود را افزایش داد..
نویسنده
ناشر
Rmonex
لوگو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *