صحبت جنجال برانگیز ترامپ درمورد بیت کوین

اشتراک با دوستان

بعد از توییت جدیدی که دونالد ترامپ در توییتر خود منتشر کرد، توجه مفسران زیادی جلب شد. ترامپ در توییتر خود درمورد رمز ارزها صحبت کرده بود و گفته بود علاقه‌ی چندانی به بیت کوین ندارد و رمز ارز ها موضوع بسیار بزرگی در صنعت مالی هستند.

قیمت بیت کوین تا آخر هفته‌ی گذشته نرخ ثابتی داشت، اما بعد از خبری که رئیس‌جمهور آمریکا در توییترش منتشر کرد، ارزش بیت کوین رشدی یک درصدی پیدا کرد.

نمی‌توان با قطعیت گفت که این موضوع تأثیری منفی یا مثبت بر بیت کوین گذاشته است، اما آنچه واضح است، این است که صحبت‌های رئیس‌جمهور آمریکا اثر روانشناختی مهمی بر بیت کوین خواهد گذاشت. درهرصورت ترامپ تاکنون در هیچ صحبت عمومی دیگری صراحتاً به بیت کوین اشاره نکرده بود.

در راستای صحبت‌های ترامپ، برایان آرمسترانگ مدیرعامل صرافی Coinbase چنین نتیجه گرفت که بیت کوین موضوعی کاملاً مستقل از قدرت‌های جهانی است و این تغییرات قیمت نشان داد که این قدرت‌ها نمی‌توانند بر آن تأثیری بگذارند. به گفته‌ی آرمسترانگ:

پیروی اینجاست! پیشتر رویای روزی را می‌دیدم که رئیس‌جمهور آمریکا به رشد رمز ارزها واکنش نشان دهد. این قدرت‌ها اول تو را انکار می‌کنند، بعد به تو می‌خندند، بعد با تو می‌جنگند، و سپس تو پیروز میدان می‌شوی. ما در مرحله‌ی سوم هستیم.

آرمسترانگ در این بیانیه از جو خوبی که میان کاربران و علاقه‌مندان بیت کوین وجود دارد صحبت کرد. در مقابل این صحبت‌ها، افراد دیگری نیز بودند که موافق صحبت‌های رئیس‌جمهور آمریکا بودند و به‌خاطر این صحبت‌های عمومی از وی سپاس‌گزار بودند.

موضوع قابل‌توجه این است که این توییت ترامپ واکنش‌های بسیاری در رسانه‌های اجتماعی به جا گذاشت. برای مثال سایمون دیکسون که در زمینه‌ی رمزارزها فعال است، در واکنش به این صحبت‌ها گفت: «تبریک به جامعه‌ی بیت کوین. بالاخره رئیس‌جمهور آمریکا ما را لایق آن دانست که درمورد ما توئیت کند!»

از طرفی دیگر، افراد مختلف این صحبت‌های ترامپ را به انتخابات سال 2020 ربط دادند. برخی معتقد بودند این صحبت‌ها تأثیر بسیار بدی در انتخابات آینده خواهد گذاشت و نکته‌ای منفی برای ترامپ درنظر گرفته می‌شود. درحالی‌که درمقابل، برخی تحلیل‌گران، توییت ترامپ را به‌عنوان نقطه قوتی برای او درنظر گرفتند.

یکی از رمزنگاران درمورد صحبت ترامپ چنین نظر داد که:

به‌طور کل ترامپ رویکردی سرسختانه با بیت کوین دارد و دلیل آن این است که استراتژی‌های رسانه‌های او، به‌لحاظ سیاسی چندان قوی و مطمئن رفتار نمی‌کنند. به‌نظرم باید از همه‌ی دلارهایی که به بیت کوین تبدیل می‌شوند تشکر کنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *