رمز ارز بومی ترکیه و فعالیت این کشور در زمینه زنجیره بلوکی

اشتراک با دوستان

قونیه، یکی از شهرهای منطقه آناتولی ترکیه، درحال اجرایی کردن برنامه‌های توسعه‌ای خود و ساخت رمز ارز بومی است. چندی پیش خبر رمز ارز بومی ترکیه در رسانه‌ها منتشر شد و شهردار قونیه، برنامه‌های توسعه‌ای شهر را تأیید کرد. وی به این موضوع اشاره کرد که شورای شهر، اولین گام‌های قانونی در مسیر پروژه‌ی رمز ارز بومی «City Coin» را برداشته است.

رمز ارز بومی ترکیه؛ رمز ارزی برای تسهیل کارهای دولتی

خبرگزاری‌های مختلف درمورد رمز ارز ترکیه صحبت کرده‌اند. به باور آن‌ها رونمایی این رمز ارز در اواخر سال 2020 اتفاق خواهد افتاد. قرار است در ماه‌های پایانی سال، قونیه میزبان چند مراسم مختلف برای شهرداری باشد. قرار است بخشی از این مراسم به موضوع مهمی درمورد زنجیره بلوکی پرداخته شود، و بیشتر مردم باور دارند که رمز ارز بومی ترکیه موضوع مورد بحث خواهد بود.

اگر این برنامه با موفقیت انجام شود، قونیه به اولین شهر دنیا تبدیل خواهد شد که رمز ارز خود را دارد. به باور شورای شهر قونیه، این رمز ارز می‌تواند به انجام بهتر و راحت‌تر امور مربوط به شهر کمک کند. البته، این رمز ارز تنها به دریافت مالیات محدود نخواهد شد و موارد استفاده بسیار زیادی خواهد داشت.

یک کاربر توییتر نظر خود را دراین‌باره چنین گفت که:

بسیار عالی است که ببینی ترکیه، برزیل، و کلمبیا جزو کشورهای پیشتاز در پذیرش رمز ارز هستند. به نظر می‌رسد دی‌فای فرصت‌های بی‌شماری برای توسعه خود در دنیا دارد.

هنوز جزئیات زیادی درباره این پروژه وجود ندارد. بااین‌حال رسانه‌ها معتقدند که در مراسم پیش رو که قرار است در اواخر سال 2020 رخ دهد، اطلاعات بیشتری منتشر خواهد شد.

ترکیه کشوری‌ست که در راستای رمز ارزها قدم‌های جدی‌ای برداشته است. در اوایل سال جدید، خبرگزاری Hurriyet اعلام کرد که سازمان قانون‌گذاری و فعال در زمینه‌های مالی CMB، درحال کار بر روی اصولی مشخص برای کنترل و بررسی بازار رمز ارز کشور است.

درحقیقت، پس‌ازآنکه مسئولین دولتی درمورد حمایت از سرمایه‌گذارها توجه نشان دادند، دولت ترکیه به CMB دستور داد تا چارچوبی قانونی برای این بازار تدوین کند.

شهر دیجیتال آفریقا

همان‌طور که پیشتر هم ذکر شد، آفریقا یکی از آن مناطق پیشگام در دنیاست که برای ساخت رمز ارز بومی تلاش می‌کند. بااین‌حال، آفریقا محدودیت‌های خود را دارد و هنوز نمی‌تواند خود را به کشوری چون چین برساند. بعد از آنکه در اکتبر سال گذشته، شی جینپینگ رئیس‌جمهور چین درمورد توسعه فناوری زنجیره بلوکی در کشورش سخن گفت، تعداد برنامه‌های بلاکچینی سر به فلک کشید. با توجه به پیش‌بینی‌های مختلف، انتظار می‌رود رمز ارز ملی چین امسال منتشر شود.

از طرفی دیگر، سنگال نیز به دنبال این است که به زودی تجهیزات رمز ارزی خود را راه‌اندازی کند. Akon خواننده، برنده جایزه گرمی و تاجر آمریکایی سنگالی، در هفته گذشته اعلام کرد که بالاخره توانست موافقت اجرایی کردن پروژه «شهر Akon» برای کشور زادگاهش را دریافت کند. در گزارش‌ها چنین آمده که این شهر صد درصد بر پایه رمز ارز است و رمز ارز بومی آن Akoin نام دارد.

قرار است 2000 جریب زمین به این خواننده اهدا شود تا او و تیمش بتوانند فرایند ساخت تجهیزات این شهرک را آغاز کنند. به گفته Akon ساخت این شهر از ماه مارس گذشته شروع شده و حداقل تا سال 2025 ادامه خواهد داشت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *