سازمان ملل متحد و اقدام جدی درخصوص پذیرش زنجیره بلوکی

اشتراک با دوستان

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد اعلام کرد که این سازمان باید فناوری زنجیره بلوکی را با آغوش باز بپذیرد. براساس گزارشی که در روزهای پایانی سال 2019 منتشر شد، گوترش درمورد پذیرش زنجیره بلوکی گفت و اینکه به باور وی، زنجیره بلوکی باید درمیان فناوری‌های مورد استفاده‌ی سازمان ملل متحد قرار گیرد.

برای آنکه سازمان ملل متحد بتواند در عصر دیجیتال به وظایف خود به‌خوبی عمل کند، باید از فناوری‌هایی چون زنجیره بلوکی که می‌توانند به دستیابی اهداف بلندمدت کمک کنند، استقبال کند.

این اولین باری نیست که گوترش درمورد پتانسیل‌های فناوری زنجیره بلوکی صحبت می‌کند. برای مثال در تابستان سال گذشته، گوترش با معرفی یک برنامه در زمینه‌ی همکاری‌های دیجیتالی، به‌طور رسمی استفاده از فناوری زنجیره بلوکی را در لیست برنامه‌های اجرایی قرار داد.

در سپتامبر سال 2018 نیز، وی درمورد نبود اعتماد میان سازمان‌های ملی و بین‌المللی سخن گفت، و اینکه فناوری‌های نوین مخصوصا زنجیره بلوکی می‌تواند به رفع این مشکلات کمک کند. البته باید به این موضوع اشاره کرد که با توجه به حمایت گوترش از زنجیره بلوکی، وی همچنان نظر چندان مثبتی درمورد رمز ارزها ندارد:

شبکه‌های سازماندهی‌شده‌ی جنایی، در دارک وب کمین کرده‌اند، و از پرداخت‌های ناشناس با رمز ارزها سود می‌جویند

در ماه آگوست نیز، رئیس سازمان جرایم سایبری، نیل والز درمورد رمز ارزها هشدار داد و گفت ارزهای رمزنگاری شده مبارزه با پول‌شویی را سخت‌تر می‌کنند.

سازمان ملل متحد و پذیرش زنجیره بلوکی

از زمانی که گوترش برنامه همکاری دیجیتالی را ایجاد کرد، نقش و پذیرش زنجیره بلوکی در سازمان ملل متحد به‌طور چشمگیری افزایش یافته است. اخیرا، سازمان ملل متحد با استفاده از فناوری زنجیره بلوکی ابزاری ساخته که به جلوگیری از استثمار کارگران مهاجر در هنگ‌کنگ کمک می‌کند.

از طرفی دیگر، این سازمان درحال کار بر روی برنامه‌هایی است که از طریق زنجیره بلوکی بتوانند به توسعه شهری افغانستان کمک کنند. درنهایت، معاون سازمان ملل درمورد فواید زنجیره بلوکی به سازمان‌های هوایی توصیه‌هایی ارائه کرده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *