همکاری دولت روسیه با Universa برای توسعه صنعت گردشگری

اشتراک با دوستان

شرکت Universa یک پلتفرم مبتنی بر زنجیره بلوکی است که در روسیه قرار دارد. این شرکت در مصاحبه‌ای اعلام کرد که درحال همکاری با سازمان فدرال روسیه است و این دو سازمان در تلاشند تا این کشور را از طریق فناوری زنجیره بلوکی به اقتصاد دیجیتال وارد کنند، و صنعت گردشگری روسیه را توسعه بخشند.

به‌طورقطع این همکاری نقاط مثبت زیادی خواهد داشت و بستر فعالیت را برای شرکت‌های خدماتی و مجازی هموار‌تر می‌کند. همچنین با این فعالیت‌های توسعه‌ای، این کشور به منطقه‌ای جالب برای گردشگران و سرمایه‌گذاری‌های خارجی تبدیل خواهد شد.

هدف از این پروژه، همکاری پلتفرم زنجیره بلوکی Universa با بخش دولتی است، و این دو سازمان در تلاشند تا به مسائلی چون کنترل بودجه و عدم استفاده سو از سرمایه‌های کشوری بپردازند. در این سیستم پیگیری جدید، گزارش سرمایه‌ها به‌طور خودکار تدوین می‌شوند، سیستم شفاف می‌شود، و ازاین‌رو امنیت و قابل‌اعتماد بودن منطقه نیز برای سرمایه‌گذاران بیشتر می‌شود.

همچنین، این سیستم قرار است یک پلتفرم چند زبانه باشد، که درعین‌حال یک محیط مجازی مشترک در اختیار تمام شرکت‌های فعال در صنعت گردشگری روسیه، قرار دهد. در این پلتفرم، شرکت‌های چون ارائه‌دهندگان خدمات و کالاهای گردشگری روسیه، شرکت‌های حمل‌ونقل گردشگری روسیه، هتل‌ها، رستوران‌ها، سرمایه‌گذاران، شتاب‌دهنده‌ها، و حتی خود گردشگران، می‌توانند فعالیت کنند و اطلاعات و مشکلات موجود را گزارش دهند.

بر طبق اطلاعات دولتی، در سال 2018 بیش از 500 هزار گردشگر از شهر آگرا دیدن کرده‌اند. درواقع دولت‌مردان امید دارند که ساخت این «مرکز صلاحیت» بتواند تأثیر مثبتی در صنعت گردشگری روسیه ایجاد کند و حتی به بخش‌های دیگر نیز ورود پیدا کند.

ساخت این پلتفرم و این همکاری به دلیلی دستوری بود که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در کنفرانسی در سال 2018 داد.  در این کنفرانس در مورد فعالیت‌های توسعه‌ای روسیه تا سال 2024 صحبت شد و بر اساس آن، دولت به دنبال آن است تا روسیه را به پنج اقتصاد برتر دنیا تبدیل کند، نرخ رشد اقتصادی را افزایش دهد، ثبات اقتصادی ایجاد کند و نرخ تورم را به زیر 4 درصد کاهش دهد.

بر اساس آنچه در مقاله‌ی سفید Universa آمده، قرار است توکن مخصوصی به بازار ارائه شود. این توکن برای تمام امور مربوط به صنعت گردشگری روسیه از جمله اخذ پاسپورت، بلیت‌های اتوبوس یا کرایه تاکسی و غیره استفاده می‌شود، و می‌تواند در شکل کارت هدیه و کارت‌های عضویت صادر گردند.

این قرارداد همکاری در هفتم ماه ژوئن، میان الکساندر بورودیش مدیرعامل Universa و مدیرکل سازمان توسعه‌ای شهر آگرا، در شهر سن پترزبورگ به امضا رسید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *