بیت کوین کارت چیست و چگونه کار می کند؟

اشتراک با دوستان

بیت کوین کارت یکی از روش های پرداخت با بیت کوین است که امکان خرید و فروش با بیت کوین را ایجاد می کند. این شرکت ها به تعداد مشخصی از یک حساب، کارت اعتباری صادر می کنند و تراکنش های آن بر بستر یک پلتفرم تبادل رمز ارز انجام می شود. به این صورت که شخص دارنده بیت کوین کارت با کشیدن کارت خود از حسابش بیت کوین کم شده و در پلتفرم رمزارزی به ارز فیات تبدیل شده و به حساب فروشنده واریز می گردد.

برای استفاده از بیت کوین کارت، ابتدا باید یک حساب کیف پول بیت کوینی برای خود باز کنید. بیت کوین کارت خود را به کیف پول بیت کوین متصل کنید. بعدازاین، شما می‌توانید هرجایی که کارت‌های شبکه را قبول کنند، از کارت اعتباری خود استفاده کنید. برای مثال، اگر شما یک بیت کوین کارت ویزا دارید، می‌توانید در هر جایی که کارت‌های اعتباری و ویزا کارت را قبول می‌کنند از آن استفاده کنید.

همان‌طور که افراد وقتی از کارت‌های اعتباری استفاده می‌کنند، باید همان مبلغ کارت را با میزانی بهره به بانک برگردانند، کارت‌های اعتباری بیت کوین نیز میزانی مالیات دارند. برای مثال، شما وقتی بیت کوین کارت می‌گیرید ممکن است ماهیانه مقداری را به‌عنوان بازپرداخت یا مالیات، پرداخت کنید، یا با آن تراکنش‌هایی انجام دهید. به این موضوع توجه داشته باشید که ارزش بیت کوین متغیر است، میزان بیت کوینی که برای انجام یک تراکنش باید پرداخت کنید نیز ممکن است تغییر کند، و همه‌ی این تغییرات می‌توانند حتی در یک روز رخ دهند. در راستای این اتفاقات، بسیار مهم است که میزان ارزی که در کیف پول بیت کوینی خود دارید را به‌طور مداوم چک کنید و ارزش آن را به بیت کوین و دلار آمریکا برای خود ثبت کنید. از این طریق شما می‌دانید که برای انجام تراکنش‌های خود به میزان کافی بیت کوین دارید یا خیر.

باعث تأسف است که بیت کوین کارت ممکن است دیگر تولید نشوند. اوایل سال 2018، شرکت ویزا به شرکت بیت پی که یکی از محبوب‌ترین کارت‌های اعتباری بیت کوین را تولید می‌کند، اعلام کرد که حساب‌های خود را مسدود کند. دیگر کارت‌های اعتباری که بر پایه‌ی ارز دیجیتال فعالیت می‌کنند نیز حساب‌های خود را بسته و سرمایه را به مشتریان بازگردانده‌اند. حتی ممکن است کارت‌های اعتباری بیت کوین و کارت‌های اعتباری کشورهای دیگر، در ایالت متحده قابل‌استفاده نباشند. با توجه به این موضوع که در حال حاضر بیت کوین تحت نظارت سازمان فدرال نیست، یافتن کارت‌های اعتباری بیت کوین نیز ممکن است چندان آسان نباشد.

آینده‌ی پیش روی کارت‌های اعتباری بیت کوین

در حال حاضر گزینه‌های محدودی برای استفاده از کارت‌های اعتباری بیت کوین وجود دارد. با استفاده از کارت‌های اعتباری آمریکا، شما تنها می‌توانید با دلار آمریکا خرید انجام دهید. اگر تصمیم داشته باشید بازپرداخت کارت اعتباری خود را با بیت کوین انجام دهید، ابتدا باید بیت کوین خود را به حساب جاری انتقال دهید و آن را به دلار آمریکا تبدیل کنید. علاوه بر این، بسیاری از بانک‌ها و صادرکنندگان کارت‌های اعتباری، انجام معاملات با ارزهای دیجیتال را ممنوع کرده‌اند و این موضوع باعث شده تا کارت‌های اعتباری کمتری بتوانند با بیت کوین خریدوفروش انجام دهند.

زمانی که شرکت‌های تولید‌کننده‌ی کارت اعتباری بتوانند راه‌حلی برای کار کردن با بیت کوین پیدا کنند، آنگاه می‌توان امید داشت که کارت‌های اعتباری بیت کوین در آینده بیشتر مورداستفاده قرار گیرند. اخیراً، مستر کارت حق امتیازی برای خود ایجاد کرده و از طریق آن به دارندگان کارت اعتباری اجازه می‌دهد با بیت کوین تراکنش‌های مالی خود را انجام دهند. البته، این موضوع تا به امروز به‌طور رسمی اعلام نشده و در حد حق امتیاز باقی مانده است. شرکت خدمات مالی امریکن اکسپرس نیز در زمینه‌ی استفاده از زنجیره‌ی بلوکی در تأیید سیستم پرداختی خود، برای خود حق امتیاز اخذ نموده است.

با گسترش روزافزون استفاده از ارزهای دیجیتال، کاربرد بیت کوین کارت ها هم افزایش یافته و مشکل متغیر بودن قیمت آن هم با ترویج آن و افزایش حجم مبادلات کاهش می یابد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *