مستردیجی کوین ( Mrdigicoin ) چیست و چگونه فعالیت می کند؟

اشتراک با دوستان

Mrdigicoin یک وب استخراج ابری دوج کوین است که توسط یک فرد یا گروه ایرانی اداره می شود. سایت  Mrdigicoin از کاربران خود که اغلب ایرانی هستند سرمایه را به شکل دوج کوین ، بیت کوین یا لایت کوین دریافت کرده و ادعا می کند که سرمایه کاربران را برای ماینینگ دوج کوین مصرف می کند. هر ماه نیز سود قطعی بین 20 تا 28 درصد به کاربران خود به شکل ارز دیجیتال می دهد. در این مقاله به بررسی سایت  Mrdigicoin می پردازیم و احتمال طرح پانزی بودن آن را بررسی می کنیم البته قبل از آن چند مفهوم مهم توضیح داده می شود.

 

استخراج ابری چیست؟

در استخراج ابری ، یک شخص یا شرکت که تجهیزات استخراج دارد، توان پردازشی خود را اجاره می دهد. در واقع شما مبلغی را می پردازید که از تجهیزات این شرکت ها استفاده کنید. استخراج ابری معایب و مزایایی دارد که در زیر بررسی می شود. به عنوان مزایا شما هیچ مسئولیتی در قبال خرابی تجهیزات و هزینه برق مصرفی ندارید. به عنوان معایب این روش شما امکان ارتقا تجهیزات را ندارید و همچنین ممکن است بعد از پرداخت هزینه، ارزش کوین کاهش یابد و حتی نتوانید به اندازه پول خود استخراج داشته باشید. انتقاد دیگری که به روش استخراج ابری می شود این است که هیچ تضمینی وجود ندارد که سرمایه کاربران فقط برای ماینینگ استفاده شود. یعنی ممکن است شرکت ارائه دهنده خدمات استخراج ابری سرمایه کاربران را در جای دیگر سرمایه گذاری کند یا اینکه عملا از طرح پانزی برای کلاهبرداری استفاده نماید.

استخراج ابری

طرح پانزی چیست؟

به زبان ساده طرح پانزی شیوه ای است که بخشی از سرمایه شما به عنوان سود به شخص دیگر و سرمایه آن شخص به عنوان سود به شما و دیگران داده می شود. در واقع در طرح های پانزی هیچگونه فعالیت اقتصادی انجام نمی شود و افزایش تعداد اعضای شبکه سود هنگفتی را به جیب سرشاخه وارد می کند. نام این شیوه از کلاهبرداری از نام چالز پانزی بیزینسمن آمریکایی گرفته شده که مبدع این طرح در سال 1920 بوده است.

طرح پانزی

دوج کوین چیست و آیا قابل استخراج است؟

دوج کوین هم مانند بسیاری از ارزهای دیجیتال بر بستر بلاک چین کد نویسی شده و از این جهت شباهت بسیاری به لایت کوین دارد. الگوریتم هشینگ دوج کوین Scrypt بوده و به هر سه روش فردی (با CPU یا GPU) استخری و ابری قابل استخراج است. در حال حاضر زمان کشف یک بلاک جدید 1 دقیقه و پاداش آن ۱۰,۰۰۰ دوج می باشد. در سال گذشته به دلیل افزایش قیمت دوج کوین و دیگر کوین ها افراد و شرکت های بسیاری به استخراج دوج کوین روی آوردند و همین موضوع باعث افزایش سختی شبکه و کاهش احتمال دریافت پاداش برای ماینرها شد. برای مثال در حال حاضر سایت multipool.us که یکی از بزرگترین پلتفرم های استخراج کوین است روزانه حداکثر 4 بلاک از دوج کوین را استخراج می کند.

مستردیجی کوین ( Mrdigicoin )

آیا استخراج دوج کوین به صرفه است؟

به صرفه بودن یک کوین برای استخراج به پارامترهای بسیاری بستگی دارد. برای نمونه سختی شبکه یا به زبان ساده شلوغی شبکه بسیار مهم است. شما به عنوان ماینر باید به سراغ کوینی بروید که رقبای کمتری داشته باشید. سایت هایی وجود دارند که با محاسبه همه پارامترها بهترین کوین را برای استخراج معرفی می کنند. در هر زمان ممکن است کوین سودده متفاوت باشد.  یکی از این سایت ها whattomine است که با مراجعه به آن می توانید به صرفه ترین کوین را برای ماین پیدا کنید. با مراجعه به آن مشاهده می شود که دوج کوین در حال حاضر جز پایین ترین کوین ها از لحاظ صرفه اقتصادی برای استخراج بوده و سودهی احتمالی آن 10 درصد است.

 

سایت Mrdigicoin چگونه کار می کند؟

حالا که با مفاهیم اولیه آشنا شدید به بررسی دقیق مستر دیجی کوین Mrdigicoin می پردازیم. این سایت ادعا می کند که به سرمایه کاربران سودی بین 20 تا 28 درصد می دهد و با این سرمایه دوج کوین استخراج می کند. به گفته برخی از سایت ها فارم استخراج این سایت در جایی نزدیک به تفلیس در گرجستان است. اما چند نکته قابل اهمیت می باشد.مستردیجی کوین ( Mrdigicoin )

اول اینکه تنها راه های ارتباطی با این مجموعه یک آدرس ایمیل و آدرس تلگرام است و هیچ آدرس فیزیکی یا قانونی از این مجموعه در دست نیست. به هر حال فردی که بخواهد سرمایه گذاری کند باید بداند که سرمایه خود را به چه کسی و دقیقا برای چه کاری می دهد.

دوم اینکه در هیچ سیستم استخراج کوینی سود قطعی و مشخص تعیین نمی شود. به این دلیل که پاداش حاصل از ماینینگ به فاکتورهای بسیاری بستگی دارد که همگی متغییر هستند. پس هیچ سود قطعی نمی توان پیشنهاد داد چه برسد به اینکه سود بالا و بیشتر از 20 درصد باشد. با توجه به اینکه طبق whattomine و دیگر سایت های محاسبه گر حداکثر سود استخراج دوج در حال حاضر 10 درصد است.

از طرف دیگر با جست و جوهای انجام شده آدرس کیف پول دوج کوین مجموعه Mrdigicoin بدست آمد که موجودی آن 25,186,081 دوج است. (برای مشاهده اطلاعات این کیف پول به این آدرس مراجعه کنید.) در 4 ساعت گذشته بالانس این حساب یک میلیون دوج کوین معادل 2000 دلار افزایش یافته است. این در حالی است که در همین 4 ساعت 1 میلیون و صد هزار دوج از این حساب برداشت شده است.

هر 4 ساعت یک میلیون معادل است با هر شبانه روز 6 میلیون دوج کوین. یعنی در هر شبانه روز سایت Mrdigicoin موفق می شود بیش از 6 میلیون دوج را از ماینینگ بدست آورد و به کاربرانش بدهد. اگر یه محاسبه سرانگشتی از تعداد پاداش هایی که در شبانه روز شبکه دوج کوین به ماینرها می دهد، داشته باشیم می توانیم با این عدد مقایسه کنیم.

هر دقیقه یک بلاک جدید در شبکه دوج کوین کشف می شود که به ازای آن 10 هزار دوج پاداش نسیب ماینر آن بلاک می شود. هر شبانه روز 24 ساعت و هر ساعت 60 دقیقه است. با ضرب این اعداد در هم به عدد 14  میلیون و 400 هزار دوج می رسیم. به عبارت دیگر سایت Mrdigicoin به تنهایی حدود نیمی از دوج های پاداشی از شبکه دوج کوین را بدست می آورد. که این عدد بسیار غیرمنطقی است در جایی که میلیون ها نفر با میلیاردها دلار سرمایه در حال استخراج کوین هایی مانند دوج هستند.

بر این اساس احتمال اینکه فعالیت مستر دیجی کوین (Mrdigicoin) از نوع طرح پانزی باشد زیاد است. بر خلاف شفافیتی که شبکه های بلاک چین دارد، بسیاری از کسب و کار های مبتنی بر بلاک چین هیچگونه شفافیتی ندارند. پیشنهاد می شود تا زمانی که اطلاعات دقیقی از فعالیت این سایت مشخص نشده سرمایه خود را خارج کنید.

 

 

مطالب پربازدید:

 

کانال تلگرامی آرمانکس

 

 

 

 

 

خلاصه مطلب
توضیحات
در این مقاله به بررسی سایت  Mrdigicoin می پردازیم و احتمال طرح پانزی بودن آن را بررسی می کنیم البته قبل از آن چند مفهوم مهم توضیح داده می ش

2 thoughts on “مستردیجی کوین ( Mrdigicoin ) چیست و چگونه فعالیت می کند؟

 1. سلام
  خدمت همه
  زمان همه چی و مشخص میکنه هم واسه کسایی که حرص میخورن و مدافع این سایت کلاهبردار هستند هم واسه کسایی که گلوشون پاره شد تا بگن سرمایه هاتون و الکی هدر ندین

  من ایمان دارم که سایت مستردیجی هم کلاهبرداره هم اسکمه هم یه مفت خوره بی سواده که با پول کاربراش ادعا داره و به خودی خود نه شعو و نه فهمی از ارزهای دیجیتالی داره قبلا هم در موردش نظر داده بودم که یه روزی سرتون کلاه میزاره میره الانم سالی که نکوست از بهارش پیداست که پسوند دامنه سایت رو به io تبدیل کرده که مربوط به مالکان ناشناس بدون احراز هویت هست و از سایت namecheap.com به خود بیتکوین با یه قیمت پایین تهیه کردن تا یهویی غیبشون بزنه

  ای کسانی که متعصبید نسبت به این سایت و امثال اونها با گذشت زمان تعصب خودتون رو به دانش و تحقیق و آگاهی خواهید داد

  هیچوقت گول هیچ پول مفتی و نخورید حتما یه جای کار میلنگه حتی اگه یه قرون باشه!!!!!!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *