پرفکت مانی چیست و چگونه کار می‌کند؟

اشتراک با دوستان

پرفکت مانی از سال 2007 شروع به‌کار کرد و یک کیف پول الکترونیکی است که برای انتقال پول، نگه‌داری رمز ارز یا ارز کشوری، خرید آنلاین و غیره استفاده می‌شود.

اطلاعات مشخصی از محل شرکت و مؤسس پرفکت مانی وجود ندارد. نظراتی وجود دارد که دفتر اصلی این کیف پول در پاناما قرار دارد، اما دولت پاناما این ادعا را رد کرده است. جالب است که حتی درمورد ماهیت حقیقی پرفکت‌مانی نیز سؤالات و حدس‌و‌گمان‌هایی وجود دارد. برخی معتقدند شرکت پرفکت‌مانی علاوه بر اینکه یک کیف پول الکترونیکی است، رمز ارزی اختصاصی به همین نام نیز دارد.

اگر به وب‌سایت شرکت سری بزنید، خواهید دید که این کیف پول از چهار ارز دلار، یورو، طلا و بیت کوین پشتیبانی می‌کند. درواقع، شهرت پرفکت مانی تنها یک منبع ندارد. ازیک‌طرف، این سیستم برای مدتی طولانی مشغول به فعالیت بوده و توانسته در این مدت کاربران بسیاری را به خود جذب کند. از طرفی دیگر، ماهیتش گمنام است. افراد بسیار محدودی از مؤسسین آن خبر دارند و خدماتش چندان شفاف نیست. بسیاری از افراد واقعاً نمی‌دانند که آیا ایجاد یک حساب کاربری در آن کار عاقلانه‌ای است یا خیر.

پرفکت مانی چیست : داشتن یک حساب پرفکت مانی چقدر کارایی دارد؟

پرداخت‌های اینترنتی با داشتن یک حساب پرفکت مانی بسیار آسان می‌شوند. کاربر با داشتن این حساب می‌تواند پرداخت‌های ارز دیجیتال به ارز کشوری یا برعکس را به‌راحتی انجام دهد. یکی از شرایط داشتن حساب پرفکت مانی این است که فرد باید حداقل 1000 دلار در حساب خود قرار دهد و سود ماهیانه حساب 4 درصد است.

معمولاً عملیات ساخت یک حساب یا انتقال سرمایه به حساب از طریق صرافی‌ها، بانک‌ها یا دیگر سیستم‌های پرداختی صورت می‌گیرد. یکی از ویژگی‌های متمایزکننده‌ی پرفکت‌مانی این است که کاربرانش می‌توانند در هر زمان که می‌خواهند طلا، دلار و یورو خریداری کنند.

پرفکت مانی چیست : انواع حساب پرفکت مانی

سه نوع حساب در پرفکت مانی وجود دارد. حساب U که برای حساب دلار آمریکا است. حساب E که برای یورو است، و حساب G که متعلق به طلا است. البته نکته‌ای که باید بدان اشاره کرد این است که نوع حساب چندان اهمیتی در پرداخت‌ها ندارد. بدین معنا که شما از هر حسابی که دارید می‌توانید پول خود را به نرخ روز بازار تبدیل کنید.

پرفکت مانی چیست : کارگزار پرفکت مانی چیست؟

یک کارگزار پرفکت مانی، در حقیقت یک پلتفرم خریدوفروش است که کاربر می‌تواند با این سیستم پرداخت، در آن پس‌انداز یا برداشت داشته باشد. کارگزاران محدودی هستند که از این سیستم استفاده می‌کنند، چراکه نصب این سیستم پرداخت آنلاین چندان سریع نیست.

اگر کارگزاری که خریدوفروش خود را با آن انجام می‌دهید از پرفکت مانی پشتیبانی می‌کند، باید مشخص کنید که می‌خواهید در آن واریز پول داشته باشید یا برداشت، و یا از هر دو روش استفاده کنید (برخی پلتفرم‌ها قوانین مشخصی برای هرکدام دارند).

در روش واریز پول از طریق پرفکت‌مانی، کاربر ابتدا باید به صفحه‌ی بانک خود برود و گزینه‌ی واریز پول را فعال کند. بعدازآن فرد مستقیماً به وب‌سایت پرفکت مانی انتقال می‌یابد و از آنجا می‌تواند به حساب خود پول واریز کند.

در روش برداشت، کاربر باید شماره حسابی برای حساب پرفکت مانی خود داشته باشد تا از آن طریق وب‌سایت کارگزار بتواند پول را به حساب فرد برگرداند. بعدازآن کاربر می‌تواند پول را از طریق کیف پول الکترونیکی خود، به حساب بانکی‌اش انتقال دهد.

پرفکت مانی چیست و چگونه کار می‌کند
کارگزارهای پرفکت مانی شناخته‌شده در سال 2019

پرفکت مانی چیست : چرا باید از کارگزار پرفکت مانی استفاده کرد؟

دلایل مشخصی وجود دارد که چرا یک نفر می‌خواهد برای عملیات بانکی خود از پرفکت مانی استفاده کند. زمانی که کاربر به‌دنبال ذخیره یا انتقال پول است، پرفکت‌مانی می‌تواند گزینه‌های بسیار خوبی به کاربرش ارائه کند. یکی از این دلایل این است که، این کیف پول از هر دو ارز کشوری و ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند. کاربر حتی می‌تواند مستقیماً از حساب خود، یک ارز را به ارز دیگر تبدیل کند.

ویژگی دیگر پرفکت مانی این است که سالیانه 4 درصد سود به هر حساب اختصاص می‌دهد، و نرخ کارمزدها نیز کاملاً رقابتی حساب شده‌اند. فرد می‌تواند با توحه به نیاز خود یک حساب تجاری یا حساب شخصی باز کند، و ویژگی‌هایی که با توجه به حساب خود دریافت می‌کند نیز، متفاوت خواهند بود.

نکته‌ی دیگر این است که شاید کیف پول الکترونیکی شما در یک کشور مشخص قابل‌استفاده نباشد، و یا وب‌سایت کارگزار از آن پشتیبانی نکند، در این حالت شما می‌توانید از روش واریز پول استفاده کنید. حال ممکن است بپرسید آیا برای واریز پول باید از پرفکت‌مانی استفاده کنید؟ جواب این سؤال کاملاً به شما بستگی دارد. درهرصورت بهتر است قبل از ثبت‌نام مزایا و معایب آن را کاملاً بررسی کنید. چراکه شهرت پرفکت‌مانی در میان جامعه، بسیار مبهم است.

پرفکت مانی چیست : چگونه یک کارگزار پرفکت مانی خوب انتخاب کنیم؟

زمانی که یک پلتفرم خریدوفروش انتخاب می‌کنید، باید به کیفیت آن کارگزار و همچنین سیستم پرداخت و انتقالش دقت کنید. در حالت کلی، کارگزاری که انتخاب می‌کنید باید شرایط زیر را داشته باشد:

  • پلتفرم موردنظر باید تجربه کاربری آسانی داشته باشد.
  • نرخ کارمزد پایینی داشته باشد.
  • با حجم نیازها و درخواست‌های شما هم‌خوانی داشته باشد.
  • شما ممکن است نیاز داشته باشید به یک وب‌سایت خریدوفروش دیگر نیز متصل شوید. پلتفرم کارگزار شما باید توانایی منطبق‌شدن با وب‌سایت طرف سوم را داشته باشد.
  • داشتن تیم پشتیبانی از مشتری قوی و فعال.

فراموش نکنید که پرفکت‌مانی کارمزد دریافت می‌کند. در نتیجه، اگر کارگزار شما هیچ نرخ کارمزدی برای شما درنظر نگیرد، یا نرخ کارمزدش بسیار پایین باشد، هزینه‌های شما به حداقل می‌رسد. نکته‌ی دیگر این است که برای تمام فعالیت‌های درون پرفکت مانی، باید هزینه پرداخت کرد. شما حتی اگر بخواهید از حساب کیف پول الکترونیکی خود به حساب بانکی، یا آدرس بیت کوین خود پولی واریز کنید، باز هم باید کارمزد پرداخت کنید.

پرفکت مانی چیست : امنیت پرفکت مانی چگونه است؟

در بسیاری از مقاله‌های تحلیلی گفته شده که پرفکت مانی سیستم امنیتی خوبی دارد، و درعین‌حال کار با آن نیز آسان است. از طرفی، هر یک از کاربران می‌توانند سیستم امنیتی ویژه‌ای نیز برای خود پیاده کنند. در نتیجه، سیستمی که برای کاربران طراحی شده، ریسک خطرات احتمالی را بسیار کاهش می‌دهد.

سیستم امنیتی پرفکت‌مانی به کاربرانش گزینه‌های امنیتی مختلفی ارائه می‌کند و فرد با توجه به نیاز و استراتژی محافظتی خود، ابزار امنیتی موردنظر را انتخاب می‌کند.

گزینه‌های امنیتی در پرفکت مانی

1- تأیید هویت. در این سیستم هویت دارنده‌ی حساب مشخص شده و با هر بار ورود مجدداً بررسی می‌شوند. درواقع در این سیستم، اطلاعات ورودی چون IP، دستگاه، مرورگر و غیره بررسی و مقایسه می‌شوند.

برای مثال اگر فردی با IP جدیدی برای ورود به حساب تلاش کند، سیستم امنیتی آن را با IP اصلی مالک حساب مقایسه می‌کند و درصورت تفاوت امکان ورود را مسدود می‌کند. پس‌ازآن یک کد امنیتی به ایمیل صاحب حساب ارسال می‌کند.

2- تأیید از طریق SMS. در این حالت، زمانی که فرد با مرورگر یا دستگاه متفاوتی می‌خواهد وارد حساب شود، سیستم دستور ارسال یک پیامک حاوی کد به گوشی همراه فرد ارسال می‌کند. روش تأیید حساب از طریق SMS، یکی از روش‌های قابل‌اعتماد و کارا در سیستم‌های امنیتی است.

3- کارت رمزدار. یک ابزار امنیت عالی دیگر کارت رمزدار است. این کارت یک شکل گرافیکی به همراه رمز و کد است که به ایمیل فرد ارسال می‌شود. برای آنکه یک تراکنش مورد تأیید قرار گیرد، سیستم امنیتی به‌طور خودکار یک کد مشخص از کارت رمزدار را برای کاربر ارسال می‌کند. این روش در دنیا و در سیستم مالی بسیار طرفدار دارد، و سیستم امنیتی قوی‌ای در تأیید تراکنش‌ها ایجاد می‌کند.

پرفکت مانی چیست : مزایای پرفکت مانی

در پرفکت مانی گزارش‌هایی مشخص و حرفه‌ای به کاربران داده می‌شود. این گزارش‌ها، اطلاعاتی چون عملیات مالی، وضعیت حساب، خریدوفروش‌ها و اطلاعات دیگر را در اختیار دارنده‌ی حساب قرار می‌دهد.

سیستم خودکار کردن پرداخت‌ها. این ابزار پرداخت‌های ماهیانه را مدیریت می‌کند و برای شرکت‌ها بسیار کاربرد دارد. برای مثال، کاربر می‌تواند دستور پرداخت خودکار حقوق ماهیانه را به سیستم بدهد.

چندزبانه بودن سیستم. وب‌سایت پرفکت‌مانی از 23 زبان مختلف پشتیبانی می‌کند که این موضوع استفاده از پلتفرم را بسیار راحت کرده است.

توسعه‌ی خوب. این پلتفرم از تجربه کاربری مناسبی برخوردار است.

پرفکت مانی چیست : معایب پرفکت مانی

متأسفانه پرفکت مانی فاقد کارت‌های اعتباری رایج در دنیا است و تمام فعالیت‌ها آنلاین است. این موضوع مخصوصاً برای کسانی که می‌خواهند از ATM ها پول برداشت کنند، ضعف حساب می‌شود.

پرفکت مانی چیست : پرفکت مانی چگونه کار می‌کند؟

در سمت چپ مرورگر، ارزهایی که کاربر می‌خواهد به فروش برساند قرار دارند و در سمت راست مرورگر، فرد می‌تواند ارزی که می‌خواهد خریداری کند را انتخاب کند. بعدازآن فرد یکسری اطلاعات ضروری را پر می‌کند و می‌تواند تراکنش خود را انجام دهد. کار با پرفکت‌مانی بسیار آسان و سریع است.

پرفکت مانی چیست : نتیجه‌گیری

در این مقاله درمورد اینکه پرفکت مانی چیست، چگونه کار می‌کند، امنیت آن و غیره خواندیم. اما آیا واقعاً برای فعالیت‌های مالی و بانکی مناسب است؟ جواب این سؤال به نیاز کاربر برمی‌گردد. به‌طورقطع در برخی شرایط، فرد معامله‌گر پرفکت‌مانی را به دیگر کیف پول‌های الکترونیکی ترجیح می‌دهد.

حتماً قبل از تصمیم‌گیری درمورد استفاده از پرفکت‌مانی، خوب تحقیق کنید. اطلاعات بسیار و جامعی در سایت اصلی وجود دارد. از طرفی فروم‌های متعددی هستند که کاربران در آن تجربه‌های خود را به‌اشتراک گذاشته‌اند. همچنین، این وب‌سایت تیم پشتیبانی از مشتری بسیار خوبی دارد که در تمام طول روز فعالیت می‌کنند. می‌توانید سؤالات خود را در آنجا مطرح و جواب‌های دریافتی را بررسی کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *