USDT یا تتر چیست؟ مروری بر رمز ارز تتر و آینده آن

اشتراک با دوستان

توکن USDT یا رمز ارز تتر، ارز دیجیتالی با پشتوانه و معادل با ارزش دلار است. ایده‌ی پشت ساخت این رمز ارز، ساخت رمز ارزی باثبات بود که بتواند به‌عنوان دلار دیجیتالی نقش ایفا کند. در این مقاله به توضیح جامعی درمورد رمز ارز تتر، فواید آن و آینده آن خواهیم پرداخت.

USDT یا تتر چیست؟

یکی از مسائل مهم و رایجی که تاجران رمز ارز با آن مواجه هستند، مسئله خرید رمز ارز های مختلف و سرمایه‌گذاری‌های مختلف است. گاهی پیش می‌آید که افراد صرافی بهتری می‌بینند که ممکن است به لحاظ نرخ کارمزد یا هر عامل دیگری، بهتر از صرافی فعلی‌شان باشد، و آنگاه برای انتقال موجودی خود از صرافی قبلی به صرافی جدید باید زمان قابل‌توجهی بگذارند.

یا در حالت دیگر ممکن است فرد خبر کاهش قیمت در یکی از رمز ارز هایش را بشنود و تصمیم بگیرد آن را در مقابل رمز ارز دیگری به فروش برساند. اما اگر رمز ارز دوم هم با کاهش قیمت مواجه شد چه؟ اینجاست که صحبت از تتر یا USDT به میان می‌آید.

مخترع تتر کیست؟

رمز ارز تتر در اواخر سال 2014 به بازار معرفی شد و دفتر اصلی آن در هنگ کنگ قرار دارد. بخش بزرگی از اعضای تیم مدیریت تتر، با اعضای صرافی رمز ارز Bitfinex مشترک هستند.

تتر چگونه تولید می‌شود؟

ارز دیجیتال تتر را نمی‌توان استخراج کرد. درواقع این اعضای تتر هستند که این توکن‌ها را تولید می‌کنند و از طریق صرافی رمز ارز Bitfinex آن را عرضه می‌کنند. البته کاربران قبل از هر چیز باید مقداری ارز کشوری در حساب صرافی داشته باشند. بااین‌حال رمز ارز تتر تقریباً در تمام صرافی‌ها مورد خریدوفروش قرار می‌گیرد.

تتر چگونه کار می‌کند؟

این رمز ارز بر پایه چیزی به اسم لایه Omni ساخته شده است. لایه Omni یک متا-پروتکل است که بر روی زنجیره بلوکی بیت کوین ساخته شده و افراد می‌توانند پروژه‌های خود را روی آن ایجاد و رمز ارز های خود را مورد معامله قرار دهند. اما در تابستان 2017، توکن‌های تتر شروع به تولید بر روی لایه نرم‌افزاری Omni در زنجیره بلوکی لایت کوین کردند. البته، تترهایی نیز هستند که با استاندارد ERC-20 و بر روی زنجیره بلوکی اتریوم ساخته شده‌اند.

چه کارهایی با تتر می‌توان کرد؟

رمز ارز تتر بسیار محبوب است و به‌طور گسترده‌ای بر روی اکثر صرافی‌ها استفاده می‌شود و افراد به‌راحتی می‌توانند با آن رمز ارز های دیگر را خریداری کنند. درواقع تتر، رمز ارز با ارزش ثابتی است که اکثر سرمایه‌گذاران و تاجران تلاش می‌کنند همیشه مقدار مشخصی از آن را داشته باشند.

باید به این موضوع اشاره کرد که رمز ارز تتر حتی برای صرافی‌ها نیز بسیار قابل‌توجه هست. بسیاری از افراد به‌دنبال این هستند تا قیمت معادل رمز ارز خود را ارز کشوری هم بدانند و این اتفاق در معاملات تتر معمولاً رخ می‌دهد. ازآنجاکه برخی از صرافی‌ها نمی‌توانند حسابی مجزا برای ارز کشوری داشته باشند، برخی از آن‌ها سرمایه خود را به شکل توکن تتر نگه‌داری می‌کنند.

چند نکته پایه درمورد تتر

واژه تتر (tether) در انگلیسی به معنای افسار است و انتخاب این اسم برای رمز ارز واقعاً زیرکانه است. چرا که رمز ارز تتر در واقعیت نیز توانسته به تجارتی بی‌پایان نیز افسار بزند. این ارز دیجیتال مدعی است که از دلار آمریکا پشتیبانی می‌کند و رابطه‌ی یک‌به‌یک و مستقیمی با این ارز دارد.

این رابطه مستقیم یعنی هر یک تتری که توسط شرکت تولید می‌شود، ارزشی برابر با یک دلار آمریکا دارد. البته این موضوع تاکنون درحد ادعا بوده است و ازآنجاکه مدرکی برای این موضوع وجود نداشته، انتقاداتی منفی از سوی بازار و قانون‌گذاران به آن ارائه شده است.‌

یکی از ویژگی‌های رمز ارز تتر این است که به‌راحتی می‌توان با ارز کشوری و یا دیگر رمز ارز ها آن را مبادله کرد. از طرفی دیگر سهم بزرگی از بزرگ‌ترین صرافی رمز ارز یعنی Bitfinex را برای خود دارد. به زبان دیگر، تتر رمز ارزی است که تاریخچه آن در دنیای رمز ارز ها بسیار قابل ارزش است.

مزایای تتر چیست؟

بنا به ادعای شرکت تولیدکننده، رمز ارز تتر ارزش ثابتی دارد، به‌گونه‌ای که هر یک تتر معادل یک دلار آمریکا است. همچنین، گفته شده که هر یک تتر به میزان 1 دلار آمریکا پشتوانه‌ دارد. از طرفی، وابستگی میان تتر و دلار آمریکا تسهیلاتی به سرمایه‌گذاران و تاجران می‌دهد و باعث می‌شود بسیار سریع‌تر از رمز ارزهای دیگر، پول خود را تبدیل کنند.

برای مثال، اگر فردی بخواهد بیت کوین خود را به دلار تبدیل کند، ممکن است سری بعد بیت کوین را با قیمت پایین‌تری خریداری کند. از طرفی دیگر، افراد می‌توانند سرمایه خود را به‌راحتی به صرافی‌های مختلف انتقال دهند و نیازی ندارند تا ارز کشوری خود را از صرافی الف برداشت و مجدداً در صرافی ب پس‌انداز کنند. این موضوع در زمان صرفه‌جویی بسیاری می‌کند.

همچنین همان‌طور که پیشتر گفته شد، رمز ارز تتر از طریق لایه Omni بر روی زنجیره بلوکی بیت کوین ساخته شده، که این موضوع به شفافیت و امنیت این رمز ارز کمک بسیاری کرده است.

تتر چیست : خرید تتر و نحوه نگه‌داری آن

چگونه USDT بخرید؟

خرید رمز ارز تتر به آسانی خرید هر نوع رمز ارز دیگر است. ازآنجاکه این ارز از محبوبیت خوبی برخوردار است و در اکثر صرافی‌های جهان پذیرفته شده، این امکان را به شما می‌دهد که به‌راحتی برای خرید تتر اقدام کنید. برخی از صرافی‌هایی که می‌توانید توکن USDT را در آنجا بیابید، Binance، OKEx، Bittrex و غیره است. این توکن در بیش از 400 صرافی وجود دارد.

از آنجایی تتر ارزش ثابتی دارد و معادل یک دلار است، ممکن است افراد دیگر به محل خرید آن توجهی نکنند و از هرجایی بخواهند USDT بگیرند. به‌هرحال نباید اهمیت موضوع امنیت را دست کم گرفت. صرافی CoinSwith بزرگ‌ترین صرافی رمز ارز است که به صرافی‌های مختلفی متصل است و افراد می‌توانند با ایمنی خاطر از سراسر دنیا به خرید تتر بپردازند.

این صرافی بیش از 140 کوین را پشتیبانی می‌کند و به‌طور پیش‌فرض نزدیک به 45 هزار رمز ارز جفت دارد. بدین معنا که فرد می‌تواند جفت موردنظر رمز ارز خود را انتخاب کند و قیمت آن را در صرافی‌های مختلف مقایسه کند. از این طریق، فرد می‌تواند بهترین قیمت را برای خود انتخاب کند.

افرادی که از صرافی CoinSwitch استفاده می‌کنند، دیگر نیازی نیست یک کیف پول مجزا برای هر صرافی داشته باشند. درواقع تمام تراکنش‌ها از طریق کیف پول شخصی فرد انجام می‌شوند.

چگونه تتر ذخیره کنید؟

تتر کیف پول مخصوصی برای کاربرانش به بازار ارائه کرده است. علاوه بر آن، افراد می‌توانند برای اندروید از Freewallet و در نسخه دسکتاپ از Omnicore برای محیط‌های ویندوز و لینوکس استفاده کنند.

تتر چیست : آینده تتر چگونه است؟

رمز ارز تتر

رمز ارز تتر تقریباً در تمام پلتفرم‌های صرافی رمز ارز قابل‌دسترس است و با توجه به این موضوع که افراد هر روزه به رمز ارز ها علاقه بیشتری نشان می‌دهند و بازار این صنعت گرم‌تر می‌شود، می‌توان نتیجه گرفت که این شیوع گسترده تتر می‌تواند بسیار مفید باشد.

همچنین، ارتباط مستقیمی که تتر با ارزهای کشوری دارد، خود موضوع مهمی در محبوبیت این رمز ارز خواهد بود، چرا که برخی از رمز ارزها قابلیت چندانی برای معاوضه با ارز کشوری ندارند. اگر تاریخ رمز ارز تتر را بررسی کنیم، خواهید دید که رمز ارز ‌نسبتاً ثابتی است و نوسان قیمت چندانی تاکنون نداشته است. در این تغییرات رشد قیمت به این معناست که افراد درحال فروش رمز ارزهای دیگر هستند و کاهش قیمت یعنی افراد رمز ارز تتر را در برابر رمز ارز های دیگر به فروش می‌رسانند.

در ژانویه سال 2017 که بازار رمز ارز با افتی شدید روبه‌رو شد، توکن USDT تا 03/1 دلار افزایش قیمت پیدا کرد. تحلیلی که از این اتفاق ارائه شد بدین‌صورت بود که اکثر افراد زمانی که درحال فروش دیگر رمز ارز های خود بودند، به خرید تتر به‌عنوان سرمایه روی آورده‌اند.

در نهایت تتر توانسته خود را به‌عنوان ابزرای مهم در جامعه‌ی رمز ارز معرفی کند. اکثر سرمایه‌گذاران برای محافظت از خود دربرابر نوسانات بازار، به خرید تتر روی آورده‌اند و هرچه می‌گذرد به محبوبیت این رمز ارز افزوده می‌شود به‌گونه‌ای که شاید در روز حتی بیشتر از یک بار مورد خریدوفروش قرار گیرد. این موضوع طبیعتاً به نقدینگی بازار و ثبات قیمت‌ها کمک می‌کند.

بااین‌حال، تفکرات نامطمئن بسیاری نیز اطراف این رمز ارز وجود دارد. هیچ‌کس نمی‌داند چه میزان برای نگه‌داری آن کافی است و آینده تتر به این بستگی دارد که چقدر بتواند اعتماد بازار را جلب کند. اگر معلوم شود که تتر واقعاً ارتباطی با ارز کشوری ندارد یا نتوانسته ارتباط خود را حفظ کند، آنگاه نتایج معکوس شدیدی نشان داده خواهد شد، و ضعفی که در بازار به‌وجود خواهد آمد به‌طورقطع صرافی‌های زیادی را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

Market Cap Volume Close Low High Open Date
2,504,850,000 2,486,080,000 1.00 0.994694 1.01 0.999088 Jun 01, 2018
2,277,310,000 1,832,530,000 0.999810 0.980778 1.01 0.995702 Apr 01, 2018
2,198,420,000 3,498,900,000 0.986939 0.954771 1.01 0.991558 Feb 01, 2018
769,516,000 749,396,000 1.01 0.993043 1.02 1.01 Dec 01, 2017
320,388,000 170,045,000 0.996819 0.988123 1.02 1.00 Aug 01, 2017
24,950,300 11,999,700 0.999998 0.999939 1.00 0.999972 Mar 01, 2017
6,951,590 365,091 1.00 1.00 1.00 1.00 Oct 01, 2016

تتر چیست : تفاوت تتر و دیگر رمز ارز ها در چیست؟

با توجه به این موضوع که پشتوانه ارز تتر، دلار آمریکا است، می‌توان گفت تتر رمز ارزی خواهد بود که در زمان بازار خرسی، قدرت نقدشدگی بسیار بالاتری دارد. اگر گفته‌ی این شرکت درمورد پشتوانه صحیح باشد، پس می‌توان انتظار داشت که مسئولین برای جلوگیری از افت قیمت، تمام سود خود را به کوین تتر تبدیل کنند. همچنین، موضوع تبدیل‌پذیری آسان تتر به ارز کشوری و رمز ارزهای دیگر، باعث شده نقش بسیار کارایی در سیستم ایفا کند.

تتر چیست : نکاتی برای سرمایه گذاری در تتر

واقعیت این است که سرمایه‌گذاری در تتر موضوعی مهم و تقریباً بی‌جواب میان سرمایه‌گذاران است. تحقیقاتی که در سال 2017 انجام شد، نشان داد که معاملات میان بیت کوین و USDT با رشد قابل‌توجهی روبه‌رو بوده است. بااین‌حال، عدم شفافیتی که درمورد USDT وجود دارد، باعث شده اخیراً از محبوبیت این مرز ارز کاسته شود.

خوشبختانه، در مطالعه‌ای که اخیراً انجام شده، ارزش تتر مورد تأیید قرار گرفته است. انتظار می‌رود این موضوع به بازگشت اعتماد کاربران رمز ارز کمک کند.

خلاصه مطلب
USDT یا تتر چیست؟ مروری بر رمز ارز تتر و آینده آن
عنوان مقاله
USDT یا تتر چیست؟ مروری بر رمز ارز تتر و آینده آن
توضیحات
توکن USDT یا رمز ارز تتر، ارز دیجیتالی با پشتوانه و معادل با ارزش دلار است. ایده‌ی پشت ساخت این رمز ارز، ساخت رمز ارزی باثبات بود که بتواند به‌عنوان دلار دیجیتالی نقش ایفا کند. در این مقاله به توضیح جامعی درمورد رمز ارز تتر، فواید آن و آینده آن خواهیم پرداخت.
نویسنده
ناشر
Rmonex
لوگو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *