واتساپ هم بیت کوینی شد+کشف حفره امنیتی جدید

اشتراک با دوستان

امکان پرداخت و دریافت بیت کوین و چند ارز دیجیتال دیگر در اپلیکیشن واتساپ فراهم شد اما آیا امنیت کافی برای این کار هم فراهم شده است؟

واتساپ از اولین شبکه های اجتماعی با تکنولوژی VoIP است که توسط facebook در سال 2009 ارائه شد و بعد از گذشت 10 سال موفق به جذب بیش از یک میلیارد کاربر در سراسر جهان شده است.

واتساپ از دنیای رمزارزها نیز عقب نمانده و به کمک ربات Lite.IM اکنون امکان پرداخت و دریافت چهار رمز ارز بیت کوین، لایت کوین، اتریوم و ZTX را داراست. ZTX توکن پلتفرم شرکت ZULU سازنده و طراح ربات Lite می باشد. پیش از این نیز شرکت Zulu از ایجاد قابلیت پرداخت و دریافت ارزهای دیجیتال در شبکه های تلگرام و فیسبوک خبر داده بود.

این در حالی است که هفته گذشته شرکت واتساپ از وجود حفره امنیتی در این اپلیکیشن خبر داد و کاربران را به مجبور به بروزرسانی کرد. مجله فایننشال تایمز از باز بودن این حفره امینتی برای مدت طولانی خبر داده و اظهار داشته که در این مدت، بدافزارهای اسرائیلی NSO به واتساپ نفوذ کرد و امکان شنود و سرقت اطلاعات گوشی ها را خواهد داشت. گروه NSO یک شرکت نرم افزاری است که برای سرویس های جاسوس اسرائیلی فعالیت می کند.

همپنین مدیرعامل تلگرام پاول دروف، ضمن تاکید بر زیر ساخت آسیب پذیر واتساپ گفته است که این اپلیکیشن هیپگاه امن نخواهد شد.

با وجود مشکلات امینتی واتساپ این سوال برای کاربران پیش می آید که آیا ورود واتساپ به دنیای رمزارزها توجیه پذیر است؟ آیا علاوه بر اطلاعات، سرمایه مردم هم قابل سرقت خواهد بود؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *