علاقه زنان به سرمایه گذاری در بیت کوین چگونه است؟

اشتراک با دوستان

در اوایل ماه دسامبر گزارشی توسط Grayscale منتشر شد که اعلام می‌کرد 43 درصد از علاقه‌مندان سرمایه گذاری در بیت کوین زنان هستند.

این گزارش بازه زمانی 28 مارس تا 3 آوریل سال 2019 را درنظر گرفته و به بررسی 1100 سرمایه‌گذار بین 25 تا 64 سال پرداخته است. تمام شرکت‌کنندگان درگیر در این تحقیق کسانی بودند که حداقل 10 هزار دلار در دارایی‌های قابل سرمایه‌گذاری و حداقل 50 هزار دلار در درآمدهای خانگی سرمایه‌گذاری کرده بودند.

سرمایه گذاری در بیت کوین مردانه است یا زنانه؟!

همان‌طور که در این تحقیق نیز بدان اشاره شده، به باور عموم، رمز ارزها بیشتر موضوعی مردانه هستند. همچنین، بنا به گزارش GoogleAnalytics بیش از 90 درصد افراد درگیر در جامعه‌ی بیت کوینی مردان هستند. نکته‌ی جالب این است که، نتایج موجود در گزارش Grayscale کاملاً مخالف نتایج گوگل است. به گفته‌ی این گزارش:

معمولاً در اخبار مربوط به بیت کوین چنین نشان داده می‌شود که مردها سرمایه‌گذارهای مخاطب هستند. بااینکه بر طبق داده‌های بدست آمده زنان نیز به سرمایه گذاری در بیت کوین بسیار علاقه‌مند هستند.

آمار جالب دراین‌باره نشان می‌دهد که 56.2 درصد از زنان و 56.4 درصد از مردان، ارزهای دیجیتال را به‌عنوان یک فرصت مهم برای سرمایه‌گذاری می‌دانند. همچنین، 49.8 درصد زنان و 49.9 درصد مردان معتقدند که عرضه محدود بیت کوین به تقاضای بالا و افزایش قیمت این رمز ارز منجر می‌شود.

علاوه بر این، 47 درصد از زنان در مقایسه با 39 درصد از مردان، فکر می‌کنند اکنون زمان خرید بیت کوین است چراکه به باور آن‌ها قیمت بیت کوین افزایش خواهد یافت. به این موضوع نیز باید اشاره کرد که، 63 درصد از زنان در مقایسه با 56 درصد از مردان معتقدند توانایی خرید حتی بخش کوچکی از بیت کوین نیز برای ورود به دنیای رمز ارز منطقی است.

از میان سرمایه‌گذاران، 43 درصد از افراد را زنان تشکیل می‌دادند. همچنین، 80 درصد از زنان به پتانسیل بیت کوین علاقه‌مند هستند، درحالی‌که 93 درصد از زنان بیان کردند که در صورت وجود منابع آموزشی بیشتر، مشتاق خواهند بود به که دارایی‌های دیجیتال داشته باشند.

زنان ریسک‌پذیری کمتری دارند

به گزارش این تحقیق، دلیل تمایل بیشتر زنان به سرمایه‌گذاری نه به خاطر ثروتمند شدن، بلکه به این دلیل است که آن را به‌عنوان راهی برای محافظت از خود و خانواده‌شان می‌دانند. برای مثال، 60 درصد از زنان به‌جای تفکر ساخت ثروت، به امنیت مالی اهمیت بیشتری می‌دهند، درحالی‌که 48 درصد از مردان چنین دیدگاهی دارند.

برای مثال، به گفته‌ی بانوی جهان 2015، بیت کوین درمیان زنان محبوبیت کمتری دارد چون آن را نوعی سرمایه‌گذاری ریسکی می‌دانند. همچنین، 42 درصد از زنان به این موضوع اشاره کردند که دوست دارند سرمایه‌گذاری ایمن انجام دهند، درحالی‌که 35 درصد از مردان چنین نظری داشتند.

مردان با اطمینان بیشتری وارد سرمایه‌گذاری‌ها می‌شوند

نکته‌ی دیگری که در این گزارش آمده این است که، زنان فکر می‌کنند قبل از ورود به سرمایه‌گذاری باید دانش کافی آن را بدست آورند. در این تحقیق 44 درصد زنان و 22 درصد مردان فکر می‌کردند اعتمادبه‌نفس کافی برای ورود به حوزه سرمایه‌گذاری را ندارند.

همچنین، زنان نگاه بدبینانه‌تری نسبت به اقتصاد آمریکا دارند و تنها 46 درصد آن‌ها به رشد و توسعه‌ی مثبت امید دارند. درحالی‌که، 57 درصد مردان نگاه خوش‌بینانه‌ای نسبت به این موضوع دارند. تفاوت مشابهی در نگاه زنان و مردان به اقتصاد جهانی نیز وجود داشت. با توجه به آمار بدست آمده، 36 درصد زنان درمقایسه با 43 درصد مردان معتقدند اقتصاد جهان به‌سوی توسعه‌ی مثبت می‌رود.

در نهایت با توجه به نتایج این تحقیق، تفاوت چندانی میان زنان و مردان علاقه‌مند به سرمایه گذاری در بیت کوین وجود ندارد. درحالی‌که، منابع دیگر خلاف این نتیجه را اعلام کرده‌اند و معتقدند زنان نقش کم‌رنگ‌تری در این موضوع دارند. بنا به گزارشی که در اواخر ماه جولای منتشر شد، 20 درصد از دارندگان رمز ارز در اروپا را زنان تشکیل می‌دهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *