دستگیری لیدرهای شبکه هرمی ورد واید انرژی و ارتباط آن با E2C

اشتراک با دوستان

وزارت اطلاعات ایران طی اطلاعیه ای از دستگیری لیدرها و افراد شاخص شرکت هرمی ورد واید انرژی خبر داد. ارتباط این شرکت با ارز دیجیتال E2C چیست؟

وزارت اطلاعات در اطلاعیه منتشر شده در سایت خود اعلام کرد که تعداد 19 نفر از افراد شاخص این شبکه هرمی در استان های فارس، گلستان و سمنان دستگیر و تحویل مقامات قضایی شده اند.

 این افراد با استفاده از روش‌های فریبکارانه‌، اقدام به راه‌اندازی چندین هرم و زنجیره انسانی نموده و ضمن جذب سرمایه افراد و کلاهبرداری، مبالغ قابل توجهی ارز از کشور خارج نموده‌اند.

روش های جذب افراد در این شبکه با بهره گیری از موضوعات تغییر سبک زندگی، راه‌های سریع کسب درآمد، سخنان انگیزشی درخصوص ثروت، موفقیت، ذهنیت و استفاده از ادبیات احساسی بجای استدلالی بوده است.

وزارت اطلاعات ضمن تاکید بر اینکه بقیه سرشبکه ها نیز تحت اشراف اطلاعاتی هستند به مردم هشدار داد:
   با عنایت به شکل‌گیری موج جدیدی از دسیسه‌های هرمی که با پوشش‌های مختلف، به ویژه با ادعای سرمایه‌گذاری در بورس‌های بین‌المللی، اقدام به جذب سرمایه و تشکیل زنجیره انسانی می‌نمایند؛ شایسته است پیش از سرمایه‌گذاری در طرح‌هایی از این قبیل، اطلاعات لازم را کسب نموده و در صورت مشاهده موارد مشکوک، مراتب را به شماره 113 منعکس نمائید. ستاد خبری وزارت اطلاعات با شماره 113 آماده دریافت هرگونه گزارش پیرامون فعالیت این دسیسه هرمی و موارد مشابه می‌باشد.

در آبان ماه 97 نیز وزارت اطلاعات در سایت رسمی خود از دستگیری 10 نفر از سرشاخه های این شرکت در استان های تهران، همدان و اصفهان  خبر داده بود. علی رغم این خبر و هشدارهای مربوطه باز هم فعالیت این شرکت ادامه داشته است.

ایده اصلی این جریان که در قالب های مختلف خود را نشان داده است، جذب سرمایه جهت ارتقا و پیشرفت انرژی های سبز بوده و روش جذب سرمایه با انعقاد قرارداد سوری و دریافت پول به شکل ارزهای دیجیتال انجام می شده است. پیش از این سایت آرمانی در مقاله ای مفصل احتمال ارتباط این شبکه هرمی با ارزدیجیتال E2C را بررسی کرد و این هشدار را داده بود. ضمن اینکه رسانه های دیگر هم از کلاهبرداری E2C گفته اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *