جامعه‌ی رمز ارزی ریپل را به دامپینگ XRP متهم می‌کند

اشتراک با دوستان

برد گارلینگ‌هاوس مدیرعامل ریپل، در مصاحبه‌ای که با CNN انجام داد، اتهامات مربوط به تغییر قیمت عمدی و دامپینگ XRP را رد کرد.

در هفته‌ی آخر شهریور ماه، شبکه خبری CNN با برد گارلینگ‌هاوس مدیرعامل شرکت ریپل مصاحبه‌ای انجام داد. در این مصاحبه در مورد فعالیت رمز ارزها صحبت شد و همچنین، گزارشگر CNN به شایعات جامعه‌ی کاربری ریپل نیز اشاره کرد. با توجه به صحبت‌هایی که در رسانه‌های اجتماعی رخ داده، مردم معتقدند شرکت ریپل به‌عمد قیمت ریپل را در بازار دست‌کاری می‌کند.

اگر نمی‌دانید پامپ و دامپ و دامپینگ XRP چیست، به اینجا مراجعه کنید.

هارد فورک جامعه‌ی کاربری XRP را تهدید می‌کند

خبرنگار CNN در این مصاحبه به مدیرعامل ریپل گفت اگر مدیران اجرایی ریپل همچنان به دامپینگ XRP بپردازند، آنگاه ممکن است هارد فورک رخ دهد. گارلینگ‌هاوس در پاسخ این صحبت تأیید کرد که مالکیت گسترده‌ی توکن XRP به عهده‌ی شرکت ریپل است و گفت:

«در میان کاربران XRP، شرکت ریپل بزرگ‌ترین مالک است. و البته ما بزرگ‌ترین شریک و عامل موفقیت اکوسیستم ریپل هستیم.»

گارلینگ‌هاوس در ادامه اضافه کرد که دامپینگ XRP در بازار به نفع هیچ‌کس نیست: «کاملاً مشخص است که ما خواهان یک اکوسیستم سالم و موفق برای XRP هستیم، و هیچ‌گاه دامپینگ XRP انجام نمی‌دهیم.»

در گزارشی که قبلاً منتشر شد، یک مجله‌ی خبری در این مورد صحبت کرد و گفت به باور ریپل، فروش XRP به رشد و ادامه‌ی حیات این توکن کمک می‌کند:

ساخت RippleNet و دیگر کسب‌وکارهای موازی ریپل، همگی برای کمک به ریپل است. واقعیت این است که ما با تغییر قیمت ریپل فروش خود را کاهش داده‌ایم، و از آن زمان توانسته‌ایم نرخ تورم XRP را درمقایسه با بیت کوین و اتریوم، کاهش دهیم.

مدیرعامل ریپل در پاسخ به این سؤال که آیا ریپل می‌تواند قیمت XRP را کنترل کند یا خیر، چنین پاسخ داد که: «نه واقعاً! همان‌طور که یک وال نمی‌تواند قیمت بیت کوین را کنترل کند، ریپل هم نمی‌تواند قیمت XRP را کنترل کند.»

کاربرد ریپل

در این مصاحبه، گارلینگ‌هاوس بعدازآنکه درمورد ماهیت ریپل و نحوه‌ی عملکرد آن توضیح داد، به این موضوع اشاره کرد که مردم همیشه به داشتن دارایی‌هایی مختلف در سبد پرتفولیو خود فکر می‌کنند. او همچنین توضیح داد که ارزش بلندمدت یک دارایی دیجیتال، توسط سود و منفعتی که به کاربرانش ارائه می‌کند مشخص خواهد شد. و ریپل حدود 1000 برابر سریع‌تر از بیت کوین کار می‌کند و 1000 برابر نیز ارزان‌تر است. گارلینگ‌هاوس گفت:

بیت کوین… من مدت‌هاست که طرفدار بیت کوینم و معتقدم رمز ارزی است که توانسته ارزش خود را در بازار ثابت کند. بیت کوین طلای دیجیتال است. اما اگر قرار باشد تأیید هر تراکنش بیت کوین 12 دقیقه طول بکشد و کارمزد پرداختی برای هر تراکنش نیز، بیش از 1 دلار باشد… فکر نمی‌کنم برای همیشه یک روش پرداخت ایده‌آل بماند. ما معتقدیم، توکن XRP توانسته در بخش پرداخت جایگاه منحصربه‌فرد خود را بسازد و مشکلات این چنینی را حل کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *