استفاده از زنجیره بلوکی در صنعت گردشگری روسیه

اشتراک با دوستان

ایالت یوگرا (Yugra) در روسیه برای شفاف سازی سرمایه گذاری های بخش گردشگری از یک پلتفرم زنجیره بلوکی استفاده خواهد کرد.

مسئولین ایالت خودمختار یوگرا (Yugra) به منظور بهبود مدیریت و افزایش شفافیت در صنعت گردشگری این ایالت، از پلتفرمی که تحت زنجیره بلوکی اجرا می شود، بهره خواهند گرفت.

در هفته گذشته مسئولین این ایالت با شرکت استارتاپی Universa قراردادی مبنی بر طراحی و راه اندازی این سیستم بلاکچینی امضا کردند.

طبق اعلام این شرکت، سیستم بلاکچینی مذکور برای ردگیری سرمایه گذاری ها در صنعت گردشگری و محل هزینه ها، بکار گرفته می شود.

اهداف بعدی از راه اندازی این پلتفرم بلاکچینی، اتصال بازیگران اکوسیستم گردشگری روسیه اعلام شده است. به عبارت دیگر تمام کسب و کارهای مرتبط با گردشگری بر بستر این پلتفرم با یکدیگر به تعاملی سازنده خواهند رسید. ارائه دهندگان خدمات گردشگری، سیستم حمل و نقل، اقامتگاه ها، کترینگ، سرمایه گذارن، خود توریست ها و گردشگران داخلی از این پلتفرم بهره مند خواهند شد.

مسئولین گردشگری روسیه بر این اعتقاد هستند که زنجیره بلوکی قابلیت این را دارد که صنعت گردشگری روسیه را دگرگون کند. از سال 2017 خبرهایی از گوشه و کنار روسیه به گوش می رسد که سیستم های مدیریتی در حال برنامه ریزی برای بهره گیری هرچه بیشتر از زنجیره بلوکی هستند.

علاوه بر روسیه کشورهای دیگر نیز در این مسیر گام های خوبی برداشته اند. برای مثال سال گذشته دبی از راه اندازی یک بازار مجازی بین کسب و کارهای گردشگری فعال در این شهر خبر داد که بر بستر بلاکچین اجرا می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *